Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #10957, Předčasné zrušení termínovaného vkladu

Předčasné zrušení termínovaného vkladu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
13.8.2020 Spoření

Dobrý den, omylem jsem zrušila 8.8. večer termínovaný vklad. Když jsem to zjistila, napsala jsem okamžitě email na zákaznické centrum tento mail:

Dobrý den, omylem jsem zrušila termínovaný vklad s názvem pozemek. Můžete mi vrátit transakci? Je těžké se v těch převodech vyznat, mám v tom trochu zmatek. Chtěla jsem převod jiného vkladu. Můžete mi nějak pomoci aby se to vrátilo?

Strhli mi 12 000 Kč a nechtějí mi peníze vrátit, i když transakce byla provedena v nepracovním dnu a mail jsem poslala okamžitě. Včera jsem byla na pobočce bez výsledku. Na koho se mám obrátit, aby mi pomohl dostat peníze zpět? Děkuji předem

Dobrý den,

některé banky předčasný výběr termínovaného vkladu vůbec neumožňují, jiné Vám povolí vybrat část vkladu (např. do 20%) bez sankce a další si účtují za výběr poplatek. Pokud jste termínovaný vklad zrušila předčasně, je třeba počítat s případnými poplatky dle sazebníku vaší banky. Bance můžete zkusit vysvětlit, že jste tak učinila omylem (což jste již učinila), ale banka nemá povinnost Vám termínovaný vklad obnovit a poplatky vrátit.