Úrok na běžném účtu, Běžný účet

24.1.2022 Běžný účet

Dobrý den, jaká je výše úroků u běžného účtu? MF

Dobrý den,

většina bank běžné účty neúročí, nebo vám nabídne 0,01%. Existuje ale i několik výjimek, které najdete v našem aktualizovaném přehledu a porovnání běžných účtů. Aktuálně 3 menší banky nabízí spořicí složku na běžném účtu.

Proto doporučuji držet pohotovostní rezervu na lépe úročeném spořicím účtu. Spořicí účty našich bank vám dnes poskytnou roční úrok kolem 2%, někdy i více. Banky ale často limitují nejvyšší nabízenou úrokovou sazbu nějakým zůstatkem. Takže když "na vás křičí" z inzerce úroková sazba 3,6%, může být platná jen pro zůstatek do 100 tisíc. Zatímco jiná banka nabízí 3,08% pro jakýkoliv zůstatek. Doporučuji proto abyste důkladně proklikal detaily produktů bank v našem aktualizovaném srovnávači spořicích účtů.