Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11250, Spořicí účet a dědictví

Spořicí účet a dědictví, Spoření

LB

Dobrý den, půjde do dědictví i můj účet (Sporožiro) a spoření, když zemře manžel a má dvě děti z prvního manželství? Notář tvrdí že ano. Děkuji

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

předmětem dědictví je v případě manželů majetek v SJM a peníze na Vašich účtech jsou pravděpodobně součástí SJM. Obvykle se do dědictví účty vedené na jiná jména než zemřelého nezahrnují (přestože na nich může být část peněz v SJM), nicméně budete-li se na toto explicitně notáře dotazovat, pak mu nezbude než takový účet do dědického řízení zahrnout.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

27.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Seznamte se s vyspělými technologiemi pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5!

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

26.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

DZ

#11582, Kolik mi zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 27.10.2020

Dobrý den, jsem pracující starobní důchodce v insolvenci, kterou platím již 4 roky. Jelikož jsem přestala nyní pracovat a budu pobírat jen důchod, prosím o sdělení, kolik mi zůstane po odečtení insolvenční splátky peněz, když můj důchod činí 15 300 Kč. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, s čistým příjmem 15 300 Kč Vám bez vyživovaných osob (manžela) bude zůstávat 10 282 Kč. Jste-li vdaná (máte manžela, tedy vyživovací povinnost vůči jedné osobně), pak to bude 12 008 Kč.

AD

#11581, Mám požádat o osobní bankrot?, Exekuce a insolvence, 27.10.2020

Dobrý den, mám několik exekucí, které mi jsou strhávány z platu. Jsem OSVČ a zároveň mám práci na HPP. Snažím se splácet co to jde. A v těchto dnech mi došel další dopis od exekutora na exekuční příkaz s dluhem z roku 2012. Nejsem si vědoma o jaký dluh se jedná a uvažuji o insolvenci. Jak mám postupovat? Děkuji za radu.

Dobrý den, ve Vaší situaci bych zvažoval osobní bankrot. Jsou-li celkové dluhy nad Vaše síly a přibývají-li další (např. jako teď nová exekuce), bude lepší projít insolvencí a za 5 let začít znovu s čistým štítem. 

LB

#11580, Zesplatnění nebankovní půjčky, Půjčka, 27.10.2020

Dobrý den, syn si půjčil peníze u nebankovní společnosti. Kvůli koronaviru přišel o práci, tak nemohl splácet. Teď mu přišlo od vymáhací společnosti B4B inkasso, že do 3 dnů má zaplatit částku i s úroky 32 932 Kč. Což je samozřejmě nemožné, protože peníze nemá. Teď má novou práci a chtěl se domluvit na splátkách, ale řekli, že to nejde, jedině 10 000 Kč jedna splátka, což je více jak půl jeho platu. Za toho situace by se dostal opět do finanční tísně. Prosím o radu co má dělat. Když bude platit 3 000 Kč pravidelně, nedostane se do exekuce? Děkuji za radu.

Dobrý den, je třeba se zkusit s vymáhací agenturou dohodnout na kompromisu a splátkovém kalendáři nebo se s největší pravděpodobností připravit na exekuci. Banky se snaží v těchto případech vycházet vstříc a splátkový kalendář 3 000 Kč/měsíc by nebyl problém dohodnout. Naopak cílem většiny nebankovek není splácejí klient ale doživotní dlužník v exekuci. Proto nejenom my (ale i mnohé organizace na ochranu spotřebitele) neustále varujeme před nebankovními půjčkami. Pro příště důrazně doporučuji si peníze půjčovat výhradně u bank.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR