Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15339, Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, od roku 2019 mám překlenovací úvěr od Lišky na 2 mil. s úrokem 1,99%. Chtěl bych tam poslat mimořádnou splátku 150 000 Kč. Na co je lepší ji poslat? Na úroky nebo na ten účet kde se šetří na půjčenou částku? Když bych to poslal na úroky, dostanu pak z té částky po konci roku vratku daně 15%? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u překlenovacího úvěru ze stavebního spoření si technicky spoříte až do momentu naspoření 40%, kdy dojde k překlopení do fáze řádného splácení. Až do této chvíle platíte úrok z původně půjčené částky nehledě na výši úspor. Vratka daně (ponížení daňového základu) se počítá z úroků, nikoliv z mimořádných splátek.