Banky.cz Družstevní záložny Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci

MSD (Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci)

Družstevní záložna Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci ukončila svoji činnost dne 18.12.2013

Česká národní banka odebrala záložně licenci.

Přehled družstevní záložny Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci

Adresa:
Balbínova 404/22, Vinohrady, 120 00 Praha 2
E-mail
Telefon
25571150
Na českém trhu

Pobočky MSD (Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci)

REKLAMA

O družstevní záložně MSD (Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci)

Metropolitní spořitelní družstvo je od 18.12.2013 v insolvenčním řízení a žádné finanční služby již neposkytuje.
Výplata náhrad vkladů klientů MSD do výše 2,7 mil.Kč je od 24.1.2014 prováděna 627 pobočkami České spořitelny. Střadatelé, kteří měli v MSD vyšší vklady než protihodnotu 100 tisíc EUR museli ještě v roce 2014 přihlásit svoji pohledávku v insolvenčním řízení. Na pozdní přihlášky se nebere zřetel a jsou tedy již promlčeny.
Metropolitní spořitelní družstvo vzniklo v roce 1999 jako jedna ze stovek malých záložen. Při velkém čištění trhu záložen se družstvu podařilo přežít zřejmě i díky tomu, že jeho bilance byla velmi malá a jeho působnost byla lokální, převážně v Brně. V roce 2008 mělo družstvo pod zkratkou Metunion 41 milionů kapitálu a bilanci velikosti 220 mil.Kč.
V roce 2011 prošlo MSD zásadním skokovým vývojem, když dosáhlo na bilanci 4,5 miliardy Kč a disponovalo kapitálem 430 mil.Kč. MSD přestěhovalo svoji centrálu do Prahy a zdálo se že dělá business ve velkém. V roce 2013 vybrané vklady od klientů díky masivní kampani dosáhly přes 12 miliard, k čemuž přispěl institut pojištění vkladů do výše 100 tisíc EUR prosazovaný plošně Evropskou unií.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Expertní hodnocení družstevní záložny Metropolitní spořitelní družstvo, v likvidaci

Metropolitní spořitelní družstvo si získalo střadatele vysokými úrokovými sazbami (až 5%), nicméně nikdo si nelámal hlavu s tím jak obtížně lze takto drahé zdroje zhodnocovat na trhu. Jak se později ukázalo kvalita úvěrového portfolia byla velmi špatná, většina úvěrů byla poskytnuta spřízněným osobám, i regulátor družstvu vytýkal řadu pochybení a v konečném důsledku se přidalo státní zastupitelství s šetřením podvodů.
MSD nebylo schopno hradit své závazky a v roce 2013 padlo do konkursu. Výtěžek 4 miliardy z celkové bilanční sumy přes 12 miliard a historicky nejvyšší vyplacená náhrada z Fondu pojištění vkladů je smutnou kapitolou trhu českých záložen. Zaplatili jsme to my všichni...!

Nahlásit chybu

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena