Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Bank of China
Bank of China

Bank of China

  Adresa: Na Florenci 2116/15, Praha 1, 110 00 
  IČ: 04253434 
  SWIFT: BKCH CZ PP 
  Kód banky: 8250 
  Na českém trhu: 7.7.2015 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Bank of China

  Uložili byste svoje peníze v Bank of China (Hungary) Close Ltd., pobočka Praha? Nebojte se, BoC na českém trhu ani žádné produkty nenabízí. Pro běžného střadatele je banka prostě nevyužitelná.
  Ve svém zastoupení v Praze se zaměřuje hlavně na přeshraniční služby pro exportéry a importéry na Hedvábné stezce, leasing letadel a pod. Nejbližší reálná pobočka je v Budapešti.Zajímavostí je, že banka poskytuje doma komerční služby a zároveň je licencována k vydávání bankovek jménem vlády Čínské republiky (role centrální banky).

  O bance Bank of China

  Bank of China neposkytuje v České republice běžné bankovní služby spotřebitelům.
  Banka ohlásila otevření své pobočky v Praze v srpnu 2015. Zatím se v úzkém pracovním týmu několika desítek lidí soustředí na financování velkých firem, dále poskytuje přeshraniční služby malým a středním podnikům, včetně obchodních doporučení, finanční podpory a prevence rizik.
  BoC je jednou z největších bank s mezinárodní působností v Číně. Byla založena v roce 1912 a centrála sídlí v Pekingu. Největším akcionářem je čínský stát. Na území Evropy banka disponuje nejbližší pobočkou v Maďarsku, dceřinou společnost má v Lucembursku, pobočky uvádí v hlavních centrech dění, jako je Londýn, Brusel, Rotterdam, Frankfurt nad Mohanem, Hamburk. Centrálu pro Evropu a Balkán má banka v Bělehradě, hlavním městě Srbska.

  Dotazy v poradně k Bank of China

  PK

  #6064, Kde si mohu půjčit?, Půjčka, 21.2.2019

  Dobrý den, mohu si vzít úvěr u Bank of China?

  Dobrý den,

  toto není možné neboť Bank of China neposkytuje v ČR služby retailové klientele.

  MZ

  #4310, Bank of China, Banka, 9.2.2018

  Dobrý den, je možné v pobočce Bank of China v Praze vybírat peníze? Mám u této banky účet a brzo se budu vracet z Číny, tak by mě zajímalo, jaké nejlepší možnosti výběru/převedení mám. Tato se jeví jako nejjednodušší. Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  Bank of China v ČR nenabízí služby retailovému segmentu (pouze korporátu) a má bezhotovostní pobočky, takže Vás zde neobslouží. Peníze si převeďte na český účet klasickou mezinárodní platbou nebo je vyberte z českého bankomatu platební kartou k čínskému účtu.

  AD

  #4240, Kontakt na Bank of China, Banka, 23.1.2018

  Dobrý den, zastupuji tady v Čechách čínskou společnost. Jsme čínský trader a začínáme dělat obchod v Evropě. Mám zájem o transakce od čínské fyzické osoby pro evropské fyzické osoby (například s trvalým pobytem v CZ) a stejně na zajímavý programy pro Business sektor. Zajímá mě, jestli bude rozdíl mezi: 1) My prodáváme zboží z Číny přes přímý kontrakt s českou společností (a obecně - po cele Evropě). 2) My otevřeme s.r.o. a děláme obchod přes s.r.o. v ČR. Mohl byste poradit? Čínská banka nebere telefon a mám asi nekorektní email na ni. Děkuji předem, s pozdravem, Anna

  Dobrý den,

  v České republice nyní působí 2 čínské banky:

  • Bank of China - kontakt zde
  • Industrial and Commercial Bank of China - kontakt zde

  Obecně bude asi jednoduší založit si s.r.o. firmu v České republice a z této firmy dále řídit svůj business v Evropě.

  N

  #3656, Založení účtu v Hong Kongu, Běžný účet, 26.6.2017

  Dobrý den, založil jsem si firmu v Hong Kongu a chci si založit u účet u Banky HSBC nebo Bank of China. Můj dotaz je, jak mohu založit účet, když bydlím v ČR? Po vyhledání informaci jsem zjistil, že to asi u nás nejde, i přesto že mají u nás pobočku. Můžete mi poradit jak mohu postupovat? Děkuji.

  Dobrý den,

  přestože mají HSBC i Bank of China v ČR pobočky, účet v Hong Kongu Vám bohužel nezaloží (stejně jako např. tuzemská Citibank zakládá pouze české účty a ne americké). Obávám se, že bez osobní návštěvy pobočky přímo v Hong Kongu se založení účtu neobejde (z důvodu Vaší identifikace). 

  LT

  #3186, Bank of China, Běžný účet, 23.11.2016

  Dobry den, mam na vas takovy dotaz.. mam firmu registrovanou v Hong Kongu a zajimalo by mne, jestli bych mohl otevrit na zaklade vsech dokumentu v Praze v Bank of China konto pro tu mou firmu registrovanou v HK. Dekuji Lukas

  Dobrý den,

  přestože Bank of China vstoupila do ČR již loni, doposud neotevřela pobočku pro veřejnost a ani nespustila webové stránky s konkrétní nabídkou pro firmy. Zatím to tedy bohužel možné není.  Rychlé odkazy

  Banky v ČR