Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Bank of China
Bank of China

Bank of China


  Adresa: Na Florenci 2116/15, Praha 1, 110 00 
  IČ: 04253434 
  SWIFT: BKCH CZ PP 
  Kód banky: 8250  
  Na českém trhu: 7.7.2015 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Bank of China

  Uložili byste svoje peníze v Bank of China (Hungary) Close Ltd., pobočka Praha? Nebojte se, BoC na českém trhu ani žádné produkty nenabízí. Pro běžného střadatele je banka prostě nevyužitelná.
  Ve svém zastoupení v Praze se zaměřuje hlavně na přeshraniční služby pro exportéry a importéry na Hedvábné stezce, leasing letadel a pod. Nejbližší reálná pobočka je v Budapešti.Zajímavostí je, že banka poskytuje doma komerční služby a zároveň je licencována k vydávání bankovek jménem vlády Čínské republiky (role centrální banky).

  O bance Bank of China

  Bank of China neposkytuje v České republice běžné bankovní služby spotřebitelům.
  Banka ohlásila otevření své pobočky v Praze v srpnu 2015. Zatím se v úzkém pracovním týmu několika desítek lidí soustředí na financování velkých firem, dále poskytuje přeshraniční služby malým a středním podnikům, včetně obchodních doporučení, finanční podpory a prevence rizik.
  BoC je jednou z největších bank s mezinárodní působností v Číně. Byla založena v roce 1912 a centrála sídlí v Pekingu. Největším akcionářem je čínský stát. Na území Evropy banka disponuje nejbližší pobočkou v Maďarsku, dceřinou společnost má v Lucembursku, pobočky uvádí v hlavních centrech dění, jako je Londýn, Brusel, Rotterdam, Frankfurt nad Mohanem, Hamburk. Centrálu pro Evropu a Balkán má banka v Bělehradě, hlavním městě Srbska.

  Dotazy v poradně k Bank of China

  N

  #3656, Založení účtu v Hong Kongu, Běžný účet, 26.6.2017

  Dobrý den, založil jsem si firmu v Hong Kongu a chci si založit u účet u Banky HSBC nebo Bank of China. Můj dotaz je, jak mohu založit účet, když bydlím v ČR? Po vyhledání informaci jsem zjistil, že to asi u nás nejde, i přesto že mají u nás pobočku. Můžete mi poradit jak mohu postupovat? Děkuji.

  Dobrý den,

  přestože mají HSBC i Bank of China v ČR pobočky, účet v Hong Kongu Vám bohužel nezaloží (stejně jako např. tuzemská Citibank zakládá pouze české účty a ne americké). Obávám se, že bez osobní návštěvy pobočky přímo v Hong Kongu se založení účtu neobejde (z důvodu Vaší identifikace). 

  LT

  #3186, Bank of China, Běžný účet, 23.11.2016

  Dobry den, mam na vas takovy dotaz.. mam firmu registrovanou v Hong Kongu a zajimalo by mne, jestli bych mohl otevrit na zaklade vsech dokumentu v Praze v Bank of China konto pro tu mou firmu registrovanou v HK. Dekuji Lukas

  Dobrý den,

  přestože Bank of China vstoupila do ČR již loni, doposud neotevřela pobočku pro veřejnost a ani nespustila webové stránky s konkrétní nabídkou pro firmy. Zatím to tedy bohužel možné není.

  IT

  #2727, Platba do Číny, Platba, 28.4.2016

  Poradíte mi prosím s co nejrychlejšíí platbou do Číny? Například jestli Bank od China tu nemá na to pobočku či jinou cestu. Právě řeším platbu- malou- přes mou banku a platba v USD přes spolupracující banky ani po 8 dnech nedorazila. děkuji

  Dobrý den,

  Bank of China tu pro retailovou klientelu pobočku nemá - zasílání malých částek přes půlku zeměkoule (Amerika, Asie, Austrálie) je nejlépe řešit přes Paypal apod., kde celá transakce nezabere více než pár vteřin (poplatek max. 5% z platby hradí příjemce). Bankám tyto platby zaberou téměř vždy více než týden, spíše týdny dva a poplatky také nejsou nejnižší. 

  Naopak určitě se vyvarujte Western Union (vysoká provize).

  SP

  #2522, Nabídka práce, Ostatní, 18.2.2016

  Dobrý den, nedaří se mi sehnat kontakt na kohokoliv, kdo zastupuje Bank of China u nás. Chci se u nich ucházet o pracovní pozici, ale nikde jsem žádná výběrové řízení nenašla. Vím jen, že se bude zpočátku jednat o pár zaměstatnanců a že mají zahájit činnost někdy na jaře ve Florentinu. Nevíte náhodou nějaké bližší informace? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

  Dobrý den,

  při vstupu nové společnosti na tuzemský trh má obvykle celé rozběhnutí pobočky na starost zahraniční management, který si na prvotní nábor zaměstnanců najímá personální agentury (neb nemá vlastní lokální HR kapacitu). Personální agentury inzerují pozici anonymně na pracovních portálech. U takto nabízených pozic se dočtete jen "práce pro významnou zahraniční firmu" a ne konkrétní název firmy. Je tedy pravděpodobné, že nábory již takto anonymně probíhají.

  JK

  #2496, Čínská nebo turecká banka, Banka, 9.2.2016

  Dobrý den, zajímalo by mne, zda v ČR operuje banka čínského, tureckého či jiného neevropského původu (která není ani v EU), která se zaměřuje i na běžnou podnikatelskou klientelu. Našla jsem např. Bank of China, ta se ale na běžné bankovnictví nezaměřuje. Děkuji

  Dobrý den,

  nikoliv - žádná taková banka v tuzemsku neoperuje. Bank of China je jediná a navíc u nás otevřela svou pobočku teprve loni na podzim.  Rychlé odkazy

  Banky v ČR