Commerzbank AG působí na českém trhu od roku 1992 a patří zde k uznávaným bankovním institucím. V České republice se orientuje především na firemní klientelu a na Private Banking. Produktová paleta je široká a sahá od běžného účtu a platebního styku včetně internetového bankovnictví až po složitější strukturované a konsorciální financování.
Commerzbank AG je druhou největší bankou v Německu a jednou z nejvýznamnějších v Evropě. Spojením dvou tradičně silných německých značek Commerzbank a Dresdner Bank v květnu 2009 vznikla nová Commerzbank, která je silnou univerzální bankou s vyváženým a úspěšným obchodním modelem.
Oblast střední a východní Evropy je pro Commerzbank strategickým regionem. Má zde nejhustší síť obchodních míst ze všech německých bank a je největší německou bankou ve střední a východní Evropě. V celosvětovém měřítku je Commerzbank zastoupena v hlavních ekonomických a finančních centrech.
V České republice se orientuje především na firemní klientelu a na Private Banking. Mezi firemní klienty patří jak firmy s německým zázemím, tak středně velké a velké české společnosti. Produktová paleta je široká a sahá od běžného účtu a platebního styku včetně internetového bankovnictví až po složitější strukturované a konsorciální financování.
Commerzbank má také rozsáhlé know how v oblasti dokumentárních obchodů, akreditivů a financování zahraničního obchodu, kde je její velkou výhodou široká síť korespondenčních bank po celém světě.
Náročné požadavky klientů plní Commerzbank i v oblasti Private Banking a poskytuje jim ojedinělou skladbu bankovních produktů, sestavení individuálního portfolia šitého na míru a Private Placement včetně přístupu na tuzemské a zahraniční kapitálové trhy.
Pro mnoho jednotlivců, kteří se zabývají obchodováním na burze jako fyzické osoby, může být podávání daňového přiznání složitým procesem. I když nejsou profesionálními investory, musí se potýkat s otázkami jako zdaňování ostatních příjmů a příjmů z kapitálového majetku. Je důležité si uvědomit, že tato zákonná povinnost vyžaduje znalost aktuálních legislativních změn, jelikož chyby mohou mít finanční důsledky.
Zájem pojišťoven o to, zda kouříte, a kolik cigaret denně spotřebujete, může být pro mnoho lidí překvapující. Tyto otázky se objevují při sjednávání životního pojištění, protože kouření zásadně ovlivňuje zdravotní rizika a tím i výši pojistného. Správné a pravdivé informace jsou v této souvislosti klíčové, protože nesprávné údaje mohou vést k odmítnutí plnění nebo jiným komplikacím.
Rozhodování mezi nájemním a vlastnickým bydlením je pro mnoho Čechů zásadním krokem ovlivňujícím jejich finanční stabilitu a životní styl. Jak jsme na tom podle zkušenosti odborníků v současnosti? Jak se vyvíjí požadavky nájemníků a nakolik jsou lidé, rozhodnutí pro vlastní bydlení, ochotni „uchýlit“ se nakonec do nájmu? Kdo je typický vlastník a kdo typický nájemník?