Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Sparkasse Oberlausitz
Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)

Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)

  Adresa: Frauenstraße 21, 02763, Zittau, Spolková Republika Německo 
  IČ:  
  SWIFT: WELADED1GRL 
  Kód banky: 8190 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Sparkasse Oberlausitz

  Spořitelna Oberlausitz poskytuje produkty německém jazyce, v měně EUR, nyní i CZK. Na pobočkách v Žitavě, Neugersdorfu a Seifhennersdorfu se domluvíte česky a informační kancelář má dokonce i v Liberci.

  Banka nepůsobí na českém trhu tak dlouho, aby ji šlo hodnotit.

  O bance Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)

  Německá spořitelna Oberlausitz nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účetpůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladklasickou vkladní knížku či vkladovou  loterii. Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien sídlí  jen 6 kilometrů za českou hranicí v městečku Žitava, tedy na Česko - Německo - Polském pomezí. Může se nám to zdát divné, ale jde o spořitelnu (banku) s licencí  v EU, tedy nabízí český servis ke svým jinak německým produktům. 
  Spořitelna je členem v celoněmeckém Deutscher Sparkassen und Giro Verband, jenž nabízí klientům vlastní zvýhodněné garanční podmínky. 
  Spořitelna k podnikání v ČR nemá vysloveně udělenou licenci, ale využívá statutu zahraniční instituce poskytující přeshraniční služby. Od 1.1.2020 umožňuje české platby prostřednictvím clearingu u ČNB (CERTIS).

  Flash news o Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)

  6.1.2020

  Německá Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien poskytuje tuzemské korunové platby
  Cizí banky působící v ČR posílají korunové platby zasílají běžně korunové platby jako zahraniční platbu se všemi nevýhodami a poplatky. Ne tak Sparkasse Oberlausitz - od 1.1.2020 začala využívat tuzemský clearingový systém CERTIS od České národní banky a pro klienty připravila novinku v podobě produktu Czech Pay. Ta umožní provádět transakce v českých korunách z EUR účtu bez poplatku za zahraniční platbu v cizí měně. Klienti této spořitelny mohou ze svého eurového účtu zadávat běžné korunové platby a německou banku plně používat i pro potřeby českého tuzemského platebního styku. Platba odchází s kódem banky 8190.
  Ani jedna strana nemusí platit drahé poplatky za zahraniční platbu, vše funguje jako tuzemská korunová platba, jen s nevýhodou konverze z EUR na CZK.
  Německá banka má klientský servis v češtině a do češtiny má přeloženou i část webu, včetně internetového bankovnictví.  Banky v ČR