Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Východosaská spořitelna Drážďany
Sparkasse Dresden (Východosaská spořitelna Drážďany)

Sparkasse Dresden (Východosaská spořitelna Drážďany)

  Adresa: Ostsächsische Sparkasse Dresden, PF 100840, 01305 Dresden, Deustchland 
  IČ:  
  SWIFT: OSDDDE81XXX 
  Kód banky: 85050300 
  Na českém trhu: 27.1.2014 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Východosaská spořitelna Drážďany

  Na český trh vstoupila východoněmecká spořitelna internetovou reklamní kampaní v létě 2018 - trochu překvapivé je, že banka nenabízí českou pobočku, nýbrž pobočky v příhraničí s českým personálem. Pokud Vám tedy vyhovuje spořit či investovat tak trochu utajeně před vašimi sousedy a známými, můžete to vyzkoušet v příhraničí. Služby mohou být pro často cestující uživatele výhodné i díky možnosti vybírat z široké sítě německých bankomatů.

  Spořitelna Drážďany nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, klasickou vkladní knížku a možnosti investování prostřednictvím fondů.

  O bance Sparkasse Dresden (Východosaská spořitelna Drážďany)

  Východosaská spořitelna má sídlo v Drážďanech, tedy pouhých 60 kilometrů od severočeské metropole Ústí nad Labem, kde je také jediná česká reprezentační kancelář této instituce. Další ze stovky poboček se ale nachází již v Bad Schandau, nebo v Pirně, kde je deklarována obsluha v češtině.
  Právní forma instituce odpovídá v českém pojetí spíše kampeličce, než bance - ústav patří spolkové zemi Sasko a je součástí Východoněmeckého svazu spořitelen, což automaticky znamená členství v celoněmeckém Deutscher Sparkassen und Giro Verband, jenž nabízí klientům vlastní garanční podmínky.

  Spořitelna k podnikání v ČR nemá vysloveně udělenou licenci, ale využívá od roku 2014 přiznaného statutu zahraniční instituce poskytující přeshraniční služby. Částečně také spoléhá na legislativu Evropské Unie a mobilitu klientů, kteří jsou ochotni za finančními službami cestovat, nebo je využívat po internetu.  Rychlé odkazy

  Banky v ČR