Banky.cz Banky v ČR Moneta Stavební spořitelna

Moneta Stavební spořitelna

  Adresa: Vyskočilova 1441/1b, 140 00 Praha 4 - Michle 
  IČ: 47115289 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7970 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Moneta Stavební spořitelna

  Moneta Stavební spořitelna od roku 2020 pokračuje v činnosti Wüstenrot Stavební spořitelna (jen změna jména), kterou v roce 2019 koupila Moneta Money Bank. Stavební spoření je zajímavý spořící produkt, přinášející úrok a statní příspěvek. Zároveň vždy zůstatek vašeho stavebního spoření podléhá pojištění vkladů. Pokud by tedy spořitelna zkrachovala, nepřijdete ani o korunu ze svých úspor.

  Všechny spořitelny uplatňují velmi podobné podmínky stavebních spoření. Jediná možnost jak získat výjimečné podmínky, je vyčkat na akci, nebo využít již akčního produktu. Stavební spořitelna Moneta zachovala výhodné produkty Wüstenrot spořitelny, takže máte-li šanci uzavřít spoření bez zprostředkovatele, neváhejte.

  O bance Moneta Stavební spořitelna

  MONETA Stavební Spořitelna zahájila svou činnost v roce 1993. Díky své uvážlivé obchodní strategii a kvalitním produktům získala důvěru statisíců klientů, kterým poskytla úvěry na financování bydlení v celkové výši přes 75 miliardy korun. V současné době u ní mají klienti uzavřeno na 375 tisíc smluv o stavebním spoření. MONETA Stavební Spořitelna, a.s., je od 1. dubna 2020 spolu s Wüstenrot hypoteční bankou, a.s., součástí koncernu MONETA. Řídící osobou koncernu je MONETA Money Bank, a.s., přední nezávislá česká banka poskytující služby svým zákazníkům prostřednictvím celostátní pobočkové sítě. Od svého vstupu na Pražskou burzu cenných papírů v roce 2016 má banka silnou pozici v retailovém a zemědělském sektoru a svoje služby zaměřuje na malé a střední podniky. Mimo to poskytuje banka další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. Klienti MONETA tvoří přes 13 % populace České republiky a využívají její multikanálovou strategii, která zahrnuje 160 poboček a přes 630 bankomatů, digitální bankovní aplikaci, která je špičkou na trhu, a dále vlastní call centrum, smluvní prodejce automobilů, stavební spořitelnu a hypoteční banku, finanční zprostředkovatele a leasingové partnery.

  Recenze banky Moneta Stavební spořitelna

  Mnoho z vás si ještě pamatuje slogan "Wüstenrot, Wüstenrot, řešení vašeho bydlení". Moneta SS pokračuje v této tradici a vaše bydlení řeší. MSS je aktuálně jedna z pěti stavebních spořitelen na českém bankovním trhu. 

  Dotazy v poradně k

  J

  #12850, Stavební spoření u Wüstenrot a Moneta, Spoření, 5.2.2021

  Dobrý den, prosím o radu, jak se dostat na výpis z účtu ze stavebního spoření u stavební spořitelny 7970.

  Dobrý den,

  Wüstenrot stavební spořitelna se přejmenovala na Moneta stavební spořitelna. Náhled na účet stavebního spoření Vám zajistí internetbanking Moneta Money Bank.

  RR

  #12654, Jak získat potvrzení o zaplacených úrocích na hypotéce, Hypoteční poradna, 26.1.2021

  Dobrý den, máme úvěr ze stavebního spoření u Wüstenrot (nyní se přejmenovali na Monetu). Žádám o informaci, jak se mám dopracovat k Potvrzení o poskytnutém úvěru a o výši zaplacených úrocích z úvěru. Děkuji.

  Dobrý den,

  Potvrzení o zaplacených úrocích na účelových úvěrech na bydlení (hypotéka, úvěr ze stavebního spoření) posílají klientům všechny banky i stavební spořitelny automaticky. Potvrzení tak obdržíte poštou od Moneta stavební spořitelna do konce ledna nebo elektronicky přes internetbanking. 

  Pro uplatnění daňové slevy je třeba:

 • být účastníkem úvěrové smlouvy
 • vlastnit nemovitost
 • nemovitost užívat k řešení bytových potřeb svých nebo své rodiny
 • JS

  #11098, Existuje ještě Wüstenrot?, Banka, 1.9.2020

  Dobrý den, existuje ještě Wüstenrot hypoteční banka a.s.?

  Dobrý den,

  celá skupina Wüstenrot byla koupena skupinou Moneta. Wüstenrot stavební spořitelna se již přejmenovala na Moneta Stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka bude pravděpodobně integrována do Moneta Money Bank (převod klientů a následný zánik entity Wüstenrot).

  Články o

  První spořitelna zvedla úroky. Moneta nabízí 1,3 %

  15.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Stavební spoření je zase o něco výhodnější. První spořitelnase totiž odhodlala k tomu, že zvedla úroky. Moneta stavební spořitelna tak odříjna nabízí pro každého úrok 1,3 %. Dosud se přitom spořitelny v tomto ukazateli přílišnelišily. Prakticky u všech jste mohli poslední r…

  Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

  18.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  … nabídli jen časově omezenéakce. Dvě spořitelny poplatek zrušily definitivněPrvní dvě zmíněné spořitelny přitom zrušily poplatek uždřív. Moneta stavební spořitelna pro: klienty od 18 do 55 let při osobním sjednání a pro všechny nad 18 let vpřípadě sjednánísmlouvy online. Je…

  Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

  23.8.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …telen. Nejvýhodnější je zvolit takovou, u které nemusíte platitvstupní poplatek. Stejně jako už zmínění poskytovatelé to nabízí napříkladMoneta Stavební spořitelna. A pokud se vám ani jedna z nabídek nelíbí achcete si stavebko založit u jiné instituce, zkuste chvíli počkat.…

  Nejvýhodnější stavebko? Najdete ho u Monety a v Modré pyramidě

  3.5.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …zdíl. A ten dělá z Moneta stavební spořitelnyaktuální českou jedničku. Tím rozdílem jsou podmínky, jaké vám zmíněníposkytovatelé nabízí. Moneta stavební spořitelnaÚvodní poplatek: Úvodní poplatek odpouští všem a prakticky bez podmínek. Stačí si jen on-line sjednat její ProS…

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  …zim roku 2019. Následně po schválení regulátorem byla celátransakce dokončena vdubnu 2020. Zatímco zWüstenrot stavebníspořitelny se stalaMoneta stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka fúzovalasMoneta Monety Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?Kód bankyOd ledna 202…