Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Moneta Stavební spořitelna
Moneta Stavební spořitelna

Moneta Stavební spořitelna

  Adresa: Vyskočilova 1441/1b, 140 00 Praha 4 - Michle 
  IČ: 47115289 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7970 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Moneta Stavební spořitelna

  Jedna z pěti stavebních spořitelen na českém bankovním trhu, kterou v roce 2019 koupila Moneta Money Bank. K 1/4/2020 došlo k plné integraci do skupiny Moneta s následnou změnu názvu z Wüstenrot Stavební spořitelna na Moneta Stavební spořitelna.

  O bance Moneta Stavební spořitelna

  MONETA Stavební Spořitelna zahájila svou činnost v roce 1993. Díky své uvážené obchodní strategii a kvalitním produktům získala důvěru statisíců klientů, kterým poskytla úvěry na financování bydlení v celkové výši přes 75 miliardy korun. V současné době u ní mají klienti uzavřeno na 375 tisíc smluv o stavebním spoření. MONETA Stavební Spořitelna, a.s., je od 1. dubna 2020 spolu s Wüstenrot hypoteční bankou, a.s., součástí koncernu MONETA. Řídící osobou koncernu je MONETA Money Bank, a.s., přední nezávislá česká banka poskytující služby svým zákazníkům prostřednictvím celostátní pobočkové sítě. Od svého vstupu na Pražskou burzu cenných papírů v roce 2016 má banka silnou pozici v retailovém a zemědělském sektoru a svoje služby zaměřuje na malé a střední podniky. Mimo to poskytuje banka další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. Klienti MONETA tvoří přes 13 % populace České republiky a využívají její multikanálovou strategii, která zahrnuje 160 poboček a přes 630 bankomatů, digitální bankovní aplikaci, která je špičkou na trhu, a dále vlastní call centrum, smluvní prodejce automobilů, stavební spořitelnu a hypoteční banku, finanční zprostředkovatele a leasingové partnery.

  Články o Moneta Stavební spořitelna

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  7.4.2020, Banka

  … tak mohla Moneta převzetí dokončit. Získané společnosti najdete v budoucnu na trhupod novými názvy: z Wüstenrot stavební spořitelnabude Moneta stavební spořitelna a z Wüstenrot hypoteční bankasestane Moneta hypoteční banka Druhou jmenovanou navíc Moneta plánuje dokonce rok…  Banky v ČR