Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Nejvýhodnější půjčka

  Nejvýhodnější půjčka

  16.7.2017, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

  Navzdory mírnému zdražování hypoték půjčky nadále zlevňují. Na trhu je k mání přes 50 spotřebitelských úvěrů. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky? A jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

  Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

  Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

  8.7.2017, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Nedostatek realit na trhu nás nutí hledat alternativní nabídkové kanály bytů a domů k prodeji. Zajímavou cestou je koupě nemovitosti v dražbě na předhypotéční úvěr. Které banky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

  Od 4/2017 již nelze sjednat hypotéku nad 90% LTV. Úvěry v pásmu 80-90% LTV výrazně podražily, neboť jich banky mohou mít v portfoliu jen 15%. Stále je však možné dosáhnout na sazbu 1,58% pro fixaci na 5 let. 

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  #3712, Nepřihlášená pohledávka, Exekuce a insolvence, 20.7.2017

  V květnu nám skončila insolvence, splnili jsme podmínky oddlužení splátkovým kalendářem a byli jsme osvobozeni od placení pohledávek. Do insolvenčního řízení byla přihlášena také pohledávka Stavební spořitelny "Smlouva o poskytnutí překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření ke smlouvě o stavebním spoření".z roku 2007. Tato pohledávka byla přihlášena jako nezajištěná podmíněná a po celou dobu insolvenčního řízení nebyla zahrnuta do splátkového kalendáře, protože dle správce věřitel nikdy nedoložil splnění podmínky. Po ukončeném oddlužení mi okamžitě následující měsíc přišla upomínka splátky na stavebním spoření. Teď po pěti letech. Může po mě nyní Stavební spořitelna začít vymáhat splacení úvěru? Přesto, že jsme byli osvobozeni od všech pohledávek co vznikly před insolvencí? Kdo může za to, že věřitel nedoložil splnění podmínky? Předem moc děkuji za vysvětlení

  Dobrý den, za řádné přihlášení pohledávky do insolvenčního řízení je zodpovědný věřitel (stavební spořitelna). Pokud svou pohledávku (Váš dluh) řádně nepřihlásila, je chyba na její straně. Vy jste každopádně nyní od tohoto závazku osvobozena, stavební spořitelna po Vás tento dluh nyní již vymáhat nemůže.

  #3711, Prodej nebo pronájem RD?, Reality, 20.7.2017

  Pokračování dotazu č. 3710: Doplňuji předchozí dotaz. Co by bylo pro syna výhodnější? Barák pronajmout a nebo ho prodat, zda by to vůbec šlo ho prodat. Ještě jednou děkuji.

  Dobrý den, v jakém městě se RD nachází, za kolik by ho šlo prodat a za kolik pronajmout? Pokud je RD omezen jen zástavním právem banky za hypotéku, lze ho dobře prodat. Pokud by na něm vázly i exekuce, jeho prodejnost by byla výrazně horší (okruh potenciálních kupců by se zmenšil).

  #3710, Hypotéka, půjčky, automaty, ručení, Exekuce a insolvence, 20.7.2017

  Dobrý den, máme problém, se kterým si nevíme rady. Syn koupil s přítelkyní před dvěma lety barák a my s manželem mu ručíme bytem. Jsme už důchodci. Syn nám při podpisu řekl, že ručení se týká pouze rozdílu mezi kupní a odhadní cenou nemovitosti. Po roce od něj přítelkyně s dvěma dcerami odešla za jiným mužem a najednou začaly chodit exekuce a dopadlo to tak, že je syn v insolvenci. Přítelkyně nepracovala a nabírala nové a nové půjčky, ovšem syn ji je podepisoval. Její otec hrál automaty. Takže všechny dluhy ve výši cca 645 tisíc zůstaly na něm, k tomu výživné na dcery a hypotéka na barák ve výši 2 644 000 Kč. O barák nechtěl přijít a tak není v insolvenci a také proto, že banka k tomu napsala, že ho má zajištěný. Bojíme se, že přijdeme o bydlení a stanou se z nás na stará kolena bezdomovci. Synovi nezbývají finance na placení hypotéky. Insolvenci platí cca 19 000 Kč včetně 6 000 Kč výživného. Hypotéka činí 11 000 Kč a k tomu ještě platí náklady na barák cca 4 000 Kč .Jak z toho ven, jsou vůbec nějaké možnosti? Děkuji

  Dobrý den, jedná se o přítelkyni nebo manželku Vašeho syna? Kdo kupoval RD a na koho je dům v katastru napsán (na syna, na oba dva nebo SJM?) Kdo je otcem dětí přítelkyně? (nejsou-li děti Vašeho syna a přítelkyně nebyla jeho manželkou, proč platí syn výživné?) Nechci být přehnaným pesimistou, ale v tomto příběhu je bohužel všechno špatně. Je to jako usednout za volant auta, kterému propadla technická, nemít řidičák, být opilý a způsobit těžkou dopravní nehodu. Z toho se hledá cesta ven velmi špatně. První chybou bylo podepsat synovi ručení bytem. Banka správně vyhodnotila, že hypotéka může být nad síly Vašeho syna, a proto mu odmítla půjčit peníze bez ručení další osobou, která by v případě problémů za syna dluh doplatila. Podepsáním ručitelského závazku musíte počítat s tím, že dříve či později budete pravděpodobně muset převzít splácení za dlužníka. Druhou chybou bylo, že syn na sebe bral dobrovolně dluhy otce své přítelkyně.   Splátky dluhů 19 000 Kč, hypotéka 11 000 Kč, dohromady budete muset splácet 30 000 Kč čistého měsíčně po dobu nejméně dalších 10 let (a hypotéku 11 000 Kč/měsíc budete samozřejmě splácet i po tom dalších 10-15 let). K tomu 4 000 Kč provoz domu a min. 10 000 Kč na živobytí (strava, ošacení). Váš syn by tak potřeboval mít čistý příjem 44 000 Kč měsíčně, což je v hrubém necelých 60 000 Kč. Pokud přestanete platit, syn přijde o dům a Vy o byt.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

  Banky v ČR