Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  ČNB ukončila intervence, koruna posiluje

  ČNB ukončila intervence, koruna posiluje

  19.4.2017, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

  Bankovní rada ČNB na svém mimořádném zasedání 6/4/2017 rozhodla o ukončení intervenčního režimu. Koruna obratem posílila vůči euru na 26,70. Jaký očekávat další vývoj kurzu?

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  12.4.2017, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření a vkladní knížka. 4 klasické způsoby bankovního spoření. Které banky, družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky?

  Hypotéka nebo nájem?

  Hypotéka nebo nájem?

  29.3.2017, Reality, Autor: Petr Jermář

  Ceny nemovitostí a mzdy rostou, inflace hraje ve prospěch dlužníků. Vyplatí se po desítky let splácet hypotéku nebo raději žít v nájmu?

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  #3526, Euro, Spoření, 23.4.2017

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně zhodnocení peněz v eurech. Díval jsem se přes Vaše stránky na produkty, co banky nabízejí. Asi nejlepší spořící účet v cizí měně nabízí Airbank 0,8%, či Equa bank 0,2%. Existuje ještě lepší nabídka na českém trhu, či jiný finanční produkt, který by měl mít nízkou likviditu s atraktivním úrokem? Děkuji za Vaše doporučení.

  Dobrý den, na poli euro spořících účtů bez výpovědní lhůty lepší nabídku než Air Bank s 0,8% nenajdete. U termínovaných vkladů lze doporučit i J&T Banku se sazbou 0,9% pro termín 2 roky (ale zde je již poněkud omezena likvidita).  Zvažte také vliv skončených intervencí ČNB na spoření v eurech. Koruna byla přes 3 roky uměle oslabována, v dlouhodobém horizontu (rok a více) se očekává posílení zpět ke hranici 25,00. Dnes dostanete za eura více korun než v budoucnu. Více info v našem článku ČNB ukončila intervence, koruna posiluje.

  #3525, Mimořádná splátka, Hypotéka, 23.4.2017

  Mam americkou hypoteku u Moneta Money Bank. Kolik zaplatim navic, kdyz doplatim pujcku driv o rok a dva mesice? Dekuji

  Dobrý den, poplatek za mimořádnou splátku u americké hypotéky sjednané před 12/2016 bude činit max. 0,5-1% z výše mimořádné splátky za každý rok zbývající do výročí fixace úrokové sazby (dva měsíce se započtou jako 1/6 roku, ne jako celý rok). Poplatek bude ponížen o výši bezplatné mimořádné splátky sjednané ve smlouvě (bylo-li sjednáno).  Hypotéční úvěry sjednané od 12/2016 mají ze zákona každý rok bezplatnou mimořádnou splátku až 25%.

  #3524, Blokace účtu, Exekuce, 22.4.2017

  Dobrý den , mám 3 exekuce a všichni 3 exekutoři mi udělali blokaci na účet. Teď mi chodí z banky zprávy, jak ji jeden po druhém ruší. Moc tomu nerozumím, exekuce trvají, pohledávky ještě zaplacené nemám, tak proč je ruší ?

  Dobrý den, u jaké banky máte účet veden a jaký na něm máte aktuálně zůstatek? Pokud exekutoři zjistili, že zůstatek je nulový a banka by Vám měla dál účtovat poplatky za vedení účtu, které by z Vás nikdy nevymohla (protože jste v exekuci), pak Vám třeba banka účet právě ruší. Nebo se může jednat o nedorozumění či technický problém (exekutoři nedodali bance dostatečné podklady pro blokaci účtu). 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

  Banky v ČR