Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

  Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

  18.5.2017, Půjčka, Autor: Petr Jermář

  Zamítla nám banka žádost o úvěr bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžeme udělat pro zlepšení své bonity?

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

  Chcete kreditní kartu zdarma? Nebo Vám nevadí podmínka minimální útraty a rádi dostáváte odměny za provedené platby? Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.

  Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

  Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

  4.5.2017, Aktuálně, Autor: Jan Budín

  Pan Sobotka na tiskové konferenci oznámil, že do pátku podá demisi. Tímto krokem končí nejenom samotný premiér, ale zároveň celá vláda. Jaké dopady bude mít demise kabinetu na kurz koruny a akcie? A které klíčové zákony se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce?

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  #3577, Vklad na účet třetí osobou, Běžný účet, 21.5.2017

  Dobrý den, chtěla bych vložit peníze na účet ve Vaší bance (nejsem majitelem účtu). Kolik je poplatek a musím dodržet ještě nějaké podmínky?

  Dobrý den, nejsme banka, ale poradenský portál - o jakou banku se jedná? Peníze můžete vložit na libovolný účet u kterékoliv banky, ale budete muset zaplatit poplatek za vklad třetí osobou, který se pohybuje ve výši 50-100 Kč (dle banky). Proto je lepší peníze poslat bezhotovostně z účtu na účet, což většina bank nabízí zcela zdarma a jiné si za to účtují max. pár korun.

  #3576, Chráněný účet, Exekuce, 20.5.2017

  Dobrý den, přisel jsem o praci a jsem momentálne v hmotné nouzi a dostal jsem se do finanční tisne a exekuce. Je nejaka moznost používat učet pro bezné platby najmu elektriny telefonu a jine, protoze ted mam obstaveny učet a jake koliv peníze tam poslu tak se k nim nedostanu. Díky za info

  Dobrý den, přestože má velmi dobrý smysl lidem v exekucích zachovat možnost bezhotovostního platebního styku, současná legislativa to neumožňuje. Bohužel Vám tak nezbývá než platit vše hotově (což je pracnější a dražší) a doufat, že parlament snad již letos prohlasuje institut tzv. chráněného účtu, který by lidem v exekucích umožňoval dál používat bezhotovostní platební styk.

  #3575, Úroky z účtu v zahraničí, Daně, 20.5.2017

  Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdaněním výnosu v ČR ze zahraničního spořícího účtu u zahraniční banky, konkrétně v Německu? Prosím můžete připojit do odpovědi i odkaz na konkretní zákon či směrnici. Zatím jsem konkrétní paragraf na internetu nenašel. Děkuji předem.

  Dobrý den, příjmy ze zahraničí (včetně úroků z bankovních účtů) je třeba do daňového přiznání uvést. U států, se kterými má ČR podepsanou smlouvu o zamezení dvojího zdanění (včetně Německa), ale ke druhému zdanění v ČR nedojde, doložíte-li již jednou zaplacenou daň v zahraničí (v tomto případě byla daň sražena přímo u zdroje bankou v Německu).

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

  Banky v ČR