Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)


Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
IČ: 45317054 
SWIFT: KOMB CZ PP 
Kód banky: 0100 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Komerční banka

Jedna z největších bank na českém trhu, která se spolu s Českou spořitelnou, ČSOB a UniCredit Bank řadí mezi tzv. velkou bankovní (tentokráte nikoliv auditorskou) čtyřku. Spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida. Rozsáhlá síť kamenných poboček i bankomatů po celé republice nabízí téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Každá legrace ale něco stojí a nejen za tuto rozlehlost generující obrovské provozní náklady klienti platí nadprůměrně vysokými poplatky a ne nejlepšími úrokovými sazbami. Pozitivní je stabilita banky, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 100k EUR, či nabídka firemního bankovnictví pro větší podniky, obsahující i takové lahůdky jako cash pooling.

O bance KB (Komerční banka)

Komerční banka, a.s., se sídlem Praha 1, Na Příkopě 33, čp. 969, PSČ 114 07, IČO 45317054, zapsaná do obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360 (dále také „KB“ nebo „Banka“):

  • je mateřskou společností Skupiny KB (dále také „Skupina“) a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale
  • patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy
  • je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví
  • je dostupná prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastní distribuční sítě

Společnosti Skupiny Komerční banky nabízejí další specializované služby:

Všechny služby jsou dostupné díky husté sítě poboček KB, vlastní distribuční sítě a díky moderním on-line službám, jako je přímé bankovnictví.

Obsluha korporátní klientely Komerční banky je rozdělena do dvou segmentů, parametrem je obvykle roční obrat (tržby) klienta a škála produktů, které využívá. Společnosti s obratem od 60 do 1.500 mil. Kč jsou obsluhovány zpravidla na obchodních centrech segmentu Corporate.

Klienti s vyšším obratem jsou obsluhováni většinou divizemi segmentu Top Corporations, které jsou v Praze, Brně a v Bratislavě.

Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

#3628, Euro účet a SEPA platba příchozí, Běžný účet, 13.6.2017

Vazeni, mam zajem o otevreni bezneho uctu bud u Ceske sporitelny nebo KB, kam mohu posilat EUR aniz budou smeneny na Kc. Sdelte mi prosim podminky a rocni naklady za vedeni uctu, prevodni poplatky atd. Dekuji predem. S pozdravem

Dobrý den,

Komerční banka nabízí vedení běžného účtu v EUR za 19 Kč měsíčně, Česká spořitelna za 20 Kč. SEPA platba příchozí (z Německa do ČR v EUR) přijde u KB na 145 Kč, u ČS na 100 Kč. Za zvážení stojí nabídka Equa bank, kde je vedení účtu zdarma a příchozí SEPA platba jen za 9 Kč.

#3468, Komerční banka, Běžný účet, 20.3.2017

Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka účtů zdarma včetně cestovního pojištění u KB. Jsem dlouholetý klient KB (účet G2), proto jsem se chtěl zeptat, jestli je možné tyto podmínky nastavit u stávajícího účtu, popř. jestli lze přejít na nový účet se stejným číslem. Dále bych se rád informoval, jestli jsou skutečně veškeré náklady 0 Kč a to po nelimitovanou dobu. Děkuji za informace.

Dobrý den,

podmínky samozřejmě platí i pro stávající klienty. Studentský účet G2 lze převést se zachováním stejného čísla účtu na "MůjÚčet". Poplatek 0 Kč za vedení účtu je platný pro každý měsíc, ve kterém dojde ke splnění aspoň jedné z podmínek níže (nejsnazší je asi splnit první podmínku příjmu zasílaného na účet). Při nesplnění podmínky je účtován standardní poplatek 68 Kč/měsíc.

  • došlá platba na účet měsíčně např. výplata, mateřská/rodičovský příspěvek, důchod apod.
  • vlastnictví kreditní karty, úvěru či hypotéky od KB a/nebo společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna
  • objem prostředků uložených u KB a/nebo u společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová společnost KB, a.s. ≥ 100 000 Kč
  • pravidelná měsíční úložka v libovolné výši u KB (termínované a spořicí účty) a/nebo v rámci produktů společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová Společnost KB, a.s.

#3445, Z Běloruska do Česka v korunách, Platba, 15.3.2017

Dobrý den, bydlím v Belorusku a chci podát elektronickou přihlášku na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Vím, že tato Univerzita je klientem vaší banky, protože mi napsali v e-mailu Údaje pro uhrazení poplatku za přijímací řízení: - ve prospěch účtu: 000027-1925270277 - kód banky: 0100 - částka: 320 - měna: CZK - variabilní symbol: 5903602990 - specifický symbol: 0000234043 - platbu uhraďte do: 01.04.2017 Univerzita chce dostat platbu v českých korunech ale mohu udělat mezinarodní bankovní převod jen v běloruských rublech nebo euro. Tak chtela bych se dozvědět, zda budete konvertovat běloruské rubly nebo uero v českých korunách ve své bance? Děkuji Vám za Vaši pomoc v této záležitosti a těším se na Vaší odpověď!

Dobrý den,

nejsme Komerční banka, ale poradenský portál. Pošlete-li platbu v jiné měně než CZK, platba se automaticky přepočte na české koruny kurzem přijímací banky ze dne připsání platby. Problém je v tom, že dopředu nevíte, kolik bude kurz EUR/CZK v daný den přesně. Tedy je těžké odhadnout, kolik EUR přesně poslat (lépe asi poslat více, abyste měla jistotu, že do cíle dorazí min. oněch 320 Kč). 

#3416, Vklad kanadských dolarů, Běžný účet, 3.3.2017

Dobry den, u kterych bank v ČR je mozne vlozit (na ucet v cizi mene) kanadske dolary v hotovosti, prosim Vas? Mam ucet v kanadskych dolarech u Fio banky, ale vkladat v hotovosti neni mozne. Jen prevodem. Dekuji

Dobrý den,

Fio banka na pobočkách přijímá v hotovosti pouze EUR a USD. S hotovostí v CAD pracují na pobočkách jen velké banky, např. Komerční banka nebo Česká spořitelna.

O jak velkou částku se jedná? Menší obnos bude možná snazší a výhodnější vyměnit ve směnárně a na korunový účet vložit rovnou koruny. Pro větší obnos se pravděpodobně vyplatí si u KB nebo ČS otevřít účet v CAD, provést vklad valut, peníze si přeposlat do Fio a účet zase zavřít.

#3331, Chybný účet, Platba, 25.1.2017

Prosím o pomoc. Zaslala jsem omylem na účet u Vaší banky 4.500,-. č.účtu 3093300267/0100. Původně ho měla Allianz a byl zrušen. Platba odešla včera z účtu xxx/0300 na jméno Havlík Petr. Je možno ho na tento účet vrátit zpět. Moc děkuju za odpověď. Havlík Petr

Dobrý den,

nejsme Komerční banka, ale poradenský portál. Banky nemohou platby vracet či stornovat - v těchto případech je třeba žádat majitele chybně zadaného účtu o vrácení peněz. Byl-li účet zrušen, platba se Vám automaticky vrátí zpět do 4 pracovních dní.

Články o KB (Komerční banka)

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

8.7.2017, Hypotéka

…anky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy? Předhypotéční úvěrKoupit nemovitostv dražbě na úvěr lze v současné době pouze u tří bank (Komerční banka, Českáspořitelna a Hypoteční banka/ČSOB). Předhypoteční úvěr s dobou trvání max. 12měsíců se sjednává vždy dohromady s navazujíc…

Penzijní fondy – výnosy 2016

Penzijní fondy – výnosy 2016

5.6.2017, Spoření

…dynamické účastnické fondy vydělali výrazně více. Allianz: 1,030% Axa: 1,025 % Česká pojišťovna: 0,940% ČSOB: 0,700% Česká spořitelna: 0,680% Komerční banka a NN (dříve ING): 0,660% Conseq: 0,470% ÚčastnickéfondyRoku 2016 dominovaly akcie s výnosy 5-10%(dynamické, růstové a akciové fo…

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…kce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštov…

Hypotéky mírně zdražují

Hypotéky mírně zdražují

10.12.2016, Hypotéka

…lizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která vdůsledku nové legislativy podražila spolu sUniCredit Bank nejvíce (+0,5%) a lze proto vblízké době očekávat zle…

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

12.9.2016, Hypotéka

… banka:1,68% při sjednání pojištění, jinak +0,2% Sberbank:1,79% při sjednání pojištění, jinak +0,2% Equa bank: 1,79% při sjednání pojištění Komerční banka:1,79% při sjednání pojištění (250 Kč/měsíc za každý půjčený milion korun) Top refinancování UniCredit Bank: 1,29% při sjednání …

Banky v ČR