Získám hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 18378: Dobrý den, ještě jeden dotaz - bude to stačit na hypotéku kolem 2 mil. Kč? Když ten základ bude 35 tisíc korun hrubého, mám šanci buď na úvěr nebo hypotéku? Komerční banka půjčuje až do 2,5 mil. bez zástavy. Raději bych úvěr bez zástavy. Děkuji

Dobrý den,

banky půjčují bez zástavy obvykle do 800 - 900 000 Kč (i u Vámi zmíněného úvěru bude někde malým písmem poznámka, že nad tuto hranici je třeba mít zástavu). Na splátky všech svých úvěrů můžete dávat max. 45-50% měsíčního čistého příjmu. Hypotéka 2 mil. Kč  s úrokem 6% vychází na 12 000 Kč/měsíc (potřebujete čistý příjem min. 24 000 Kč). S hrubým příjmem 35 000 Kč tak hypotéku ve výši 2 mil. Kč pravděpodobně získáte.