Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank


  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Jsme silná a výkonná evropská banka s dominantním postavením ve střední a východní Evropě. Díky tomu usnadňujeme našim klientům mezinárodní obchod a kontakty s jejich partnery. Stále nás motivuje vysoká kvalita služeb ve všem, s čím u nás naši klienti přichází do kontaktu, a garantujeme jim vysoký standard služeb v rámci celé UniCredit Bank.

  Nabízíme komplexní, spolehlivé a precizní produkty a služby, které v dané oblasti patří vždy mezi nejlepší. Máme skutečné osobní bankéře, kteří jsou proaktivní, samostatní a mají dostatek kompetencí. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a připravujeme pro něj jen opravdu smysluplná, užitečná a efektivní řešení a nabídky. Náš vztah je založený na vzájemné důvěře a diskrétnosti.

  UniCredit Bank zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 UniCredit Bank v České republice a na Slovensku poskytuje bankovní produkty a služby pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. patří na obou trzích mezi přední finanční instituce a poskytuje širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí.

  Klienti UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

  V oblasti služeb pro privátní klientelu je UniCredit Bank významným hráčem na trhu privátního bankovnictví, cenných papírů, kreditních karet a hypoték a velmi dobře si vede také v oblasti služeb pro zákazníky působících v oborech svobodných povolání (lékaři, soudci, advokáti, notáři apod.) Klientům těchto profesí se věnuje Kompetenční centrum pro svobodná povolání.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  #3643, Proplacení šeku, Banka, 20.6.2017

  Dobrý den, vyplatí mi v CZ některá banka nebo jiná instituce šek od švédského finančního úřadu? Jde o šek za tzv. ROT-avdrag, to je státní příspěvek na stavební práce pro soukromé osoby. 70% z ceny za práci zaplatí zákazník, 30% hradí stát, z toho si odečte daň 20% a zbytek pošle šekem řemeslníkovi cca po 2-3 měsících. Jenže to už budu v CZ a zpět se hned tak nechystám.

  Dobrý den,

  pouze několik málo vybraných bank v tuzemsku (KB, ČS, UniCredit Bank, Raiffeisenbank) proplácí šeky a to vždy za nemalou úplatu (poplatek i 20% z hodnoty šeku) a případně i dalších podmínek (pouze klientům/majitelům běžného účtu u dané banky). Zvažte, nakolik se Vám toto vyplatí.

  #3600, PRIMA účet UniCredit Bank, Spoření, 3.6.2017

  Pokračování dotazu č. 3591: Dobry den, kontaktovala jsem UniCredit Bank online, bylo mi receno, ze mam-li techn. ucet, tak online bankovnictvi k tomu nejde (narozdil od BU). Kdyz jsem je kontaktovala podruhe, tak byl nazor jiny, kdyz jsem zduraznila, ze mam i spor. ucet Prima - ze jde prejit na online pro oba ucty (= techn. ucet a SU Prima) s nutnosti navstivit jejich pobocku.a ze je toto zdarma.... S ohledem na dvoji odpoved, nevim, zda je to mozno ci ne. Nepotrebuji b.u., jde mi o zasilani tech 4-6 trvalych prikazu/rok z techn. uctu + prevod penez ze SU Prima na techn. ucet cca 1x rocne, event. zda mohu pak online poslat jednorazovy plat. prikaz ze SU Prima nebo i z techn. uctu - a jak je toto zpoplatneno. Dekuji jeste jednou.

  Dobrý den,

  internetbanking ke spořícímu účtu PRIMA určitě zřídit lze. Co přesně myslíte druhým "technickým účtem"? Stejně jako kolega Vám ovšem nemohu setrvání u UniCredit Bank doporučit, neboť úrok 0,05% představuje jednu z nejhorších nabídek spoření na tuzemském trhu. Zcela bez podmínek a jakýchkoliv komplikací si můžete zřídit spoření u ING Bank s úrokem 0,5%. Samozřejmě včetně internetbankingu. Vše lze zřídit z pohodlí domova a je to zcela bez poplatků. 

  #3591, Frekvence výpisů z účtu, Banka, 1.6.2017

  Dobry den, mam jeste dodatecny dotaz k dotazu c. 3564 z 16/5/17 tykajici se zmeny frekvence vypisu z bezneho uctu a sporiciho uctu PRIMA (UniCredit Bank). Momentalne dostavam vypisy 4x rocne postou. Nemam intern. bankovnictvi. Nabizi UniCredit banka krome 4x rocne vypisy frekvenci 2x rocne a nebo je moznost i jen 1x rocne. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  ano, lze domluvit libovolnou frekvenci zasílání výpisů. Aktuálně Vám UniCredit Bank na spořícím účtu PRIMA úročí peníze 0,05% a za každý výpis poštou platíte 20 Kč, takže Vás pravděpodobně provoz účtu stojí více než vyděláte na úrocích. 

  Nebylo by lepší peníze přesunout do jiné banky, kde byste mohla získat 0,5-1%? ING Bank nabízí bez podmínek 0,5% + bonus 500 Kč za založení účtu (uložíte-li na něj min. 1 000 Kč). Air Bank dává 1%, pokud si ke spořícímu účtu zřídíte i bezplatný běžný účet a 5x měsíčně zaplatíte kartou. 

  Každopádně doporučuji zřízení internetbankingu - nic to nestojí a svůj účet budete moci ovládat z pohodlí domova (zbavíte se papírových výpisů, na čemž ušetříte).

  #3581, Chybný variabilní symbol, Platba, 25.5.2017

  Dobrý den, omylem jsem poukázala platbu pod špatným VS do UniCredit Bank. Jak mám postupovat, aby mi částka byla vrácena na účet? Děkuji.

  Dobrý den,

  jestli je špatný jen VS a vše ostatní (částka a číslo účtu) je v pořádku, pak doporučuji kontaktovat příjemce platby, který si na základě Vašeho upozornění na chybu bude umět přiřadit platbu k Vašemu jménu. V opačném případě je třeba kontaktovat svou banku, která oficiálně vyzve majitele cílového účtu k navrácení peněz.

  #3568, Společný účet pro manželé, Běžný účet, 18.5.2017

  Lze u ČSOB zřídit společný účet na oba manžele? Děkuji

  Dobrý den,

  nelze - běžný účet pro dva rovnocenné majitele nabízí pouze mBank a UniCredit Bank. Je to velmi právně komplikované a osobně bych doporučil každému mít svůj vlastní účet. Společné náklady (nájem, bydlení, atd.) plaťte z jednoho účtu, kam bude druhý přispívat.

  U všech bank je možné si zřídit účet pro jednoho z Vás a dát druhému dispoziční právo. Komplikace pak ale nastává v případě úmrtí majitele účtu, kdy se disponent ke svým penězům nedostane (stejný problém je u společných účtů, kde se taktéž čeká na vypořádání majetku v rámci dědického řízení). Proto je nejlepší mít účty dva. 

  Články o UniCredit Bank

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …rkasse (100 Kč) Komerční banka (145 Kč) ČSOB, Poštovní spořitelna/ERA, RB im Stiftland, Sberbank (150 Kč) Artesa, Oberbank AG, Raiffeisenbank, UniCredit Bank (200 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) Akcenta, Peněžní dům a Wüstenrot SEPA platbyneposkytují. Air Bank a Expobank na…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …okové přirážce za nesjednání životního pojištění (+0,1-0,5%), která může výrazně zamíchat spořadím bank na prvních místech. Rekordmanem je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Ba…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …z dalších podrobností o (ne)povinném životním pojištění jihočeská Sparkasse a Raiffeisen stavební spořitelna. Nabídku na stupni 1,79% doplňují UniCredit Bank (bez životního pojištění +0,5%, bez kreditní karty +0,1%) a Česká spořitelna, která si klade mnoho podmínek a ohlásila zdražení …

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně

  … mladou, moderní a technicky orientovanou cílovou skupinu klientů, která pobočky nepotřebuje, ale i klienty klasických větších bank (ČS, ČSOB, UniCredit Bank, atd.). Navíc se zdá, že díky zkušenosti PPF sHome Creditem má Air Bank lepší know how na půjčování peněz. Jak obecně hodnotíte…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.9.2016, Hypotéka

  …ření jsou nové nízkonákladové banky stále nedostižnými premianty, u hypoték začínají chytat druhý dech tradiční velké banky. Top nové úvěry UniCredit Bank: 1,29% při sjednání pojištění a kreditní karty, jinak +0,6% Wüstenrot hypotéční banka:1,58% při sjednání pojištění, jinak +0,2%…

  Banky v ČR