Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování.

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Dotazy v poradně k Equa bank

#3706, Chybný kód banky, platba na poště, Platba, 17.7.2017

Dobrý den, dne 7.7.2017 jsem na České poště zaplatil složenkou na účet 2100432432 částku 508,-Kč, ale omylem jsem zadal kód banky 2100 místo 2010. Jak mám postupovat, aby byly peníze poslány do správné banky? Děkuji za pochopení, přeji hezký den, Jan

Dobrý den,

v případě odeslání peněz z účtu v klasické bance by situace byla velmi jednoduchá. Chybně zadaný cílový účet pravděpodobně neexistuje a peníze by se automaticky vrátily na Váš účet zpět. Kdyby cílový účet existoval, Vaše banka by kontaktovala jeho majitele a vyzvala by ho k navrácení peněz. 

U plateb složenkou na poště je to velmi komplikované. Nemáte svůj účet, kam by se Vám peníze mohly vrátit a Česká pošta nebude příliš otevřená pátrání po majiteli chybně zadaného účtu. Přesto Vám nezbývá než Poštu kontaktovat a pokusit se domluvit na nějakém řešení.

Do budoucna důrazně doporučuji si otevřít svůj běžný účet a peníze posílat přímo z účtu (z pohodlí domova přes internetbanking). Equa bank nabízí vedení účtu a všechny transakce (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) zcela zdarma a bez podmínek. Dejte provždy sbohem všem bankovním a poštovním poplatkům a řešte vše bezplatně z pohodlí domova).

#3697, Pro slovenského studenta, Běžný účet, 12.7.2017

Dobrý deň, syn bude dlhodobo študovať v ČR a chcela som sa spytat, v ktorej banke v ČR by ste nám odporučili otvoriť bežný účet vedený v Kč, na ktorý mu potom chceme posielat peniaze v eurách prevodom zo slovenského účtu. Pripadne, čo by ste nám odporučili ako najlepšie riešenie. Ďakujem!

Dobrý den,

vybírejte mezi Equa bank a Fio bankou. U Equa bank se platí za příchozí platby ze Slovenska 9 Kč, u Fio banky za výběry z bankomatů cizích bank 30 Kč. Vše ostatní je zdarma a bez podmínek. Kompletní přehled všech běžný účtů zde.

#3695, Kam uložit 0,5 mil. Kč?, Spoření, 12.7.2017

Dobrý den, mám Era osobní účet, používané platby kartou, internetové platby a převody, SIPO, výběry + mi tam chodí částečný inv. důchod. Co dostanu, to většinou zase použiji, ale v dohledné době dostanu nějaké peníze a po zaplacení nějakých vydání by mi tam mělo zůstat cca 400 -500 tis. Kč. U Era není žádný úrok. Co byste doporučili, abych ale nebyla omezená, když bych větší část peněz potřebovala použít?Výpovědní lhůty apod. a hlavně aby bylo i internetové bankovnictví. Předem moc děkuji.

Dobrý den,

v prvé řadě doporučuji zrušit běžný účet u ERA, kde za jeho vedení a další transakce platíte poplatky. Nemálo bank dnes nabízí vedení účtu zcela zdarma. Nejlepší běžný účet nabízí Equa bank, kde máte vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Jednou provždy se tak rozloučíte s bankovními poplatky.

Pro uložení 400-500 tis. Kč. doporučuji spořící účet bez výpovědní lhůty. Většina bank lépe úročí pouze peníze do hranice 200-350 tis. Kč, a proto doporučuji peníze rozdělit do dvou bank. ING Bank nabízí 0,5% do 350 000 Kč bez podmínek. Equa bank dává 0,8%, pakliže si na jejich běžný účet necháváte zasílat výplatu či důchod ve výši min. 10 000 Kč. Air Bank nabízí 1% do 350 000 Kč, ale je třeba si u nich zřídit běžný účet a 5x měsíčně zaplatit kartou.

Internetové bankovnictví a platební karta jsou samozřejmostí u všech bank, účty zmíněné výše lze otevřít online z pohodlí domova.

#3690, Vklad třetí osobou, Běžný účet, 11.7.2017

Dobrý den, chci poslat peníze na účet někoho ve Fio bance. Je to možné vkladem u vás na pobočce? Já u vás účet nemám.

Dobrý den,

vklad hotovosti na cizí účet vedený u Fio banky je možný pouze na pobočkách Fio banky. Takovýto vklad Vás ovšem přijde na 70 Kč (poplatek za vklad provedený třetí osobou). Proto vřele doporučuji peníze poslat bezhotovostně z účtu na účet, což je u většiny bank zcela zdarma. Nemáte-li doposud u žádné banky běžný účet, doporučuji Equa bank, kde máte vše zdarma a zcela bez podmínek.

#3687, Výběr EUR z bankomatu v ČR, Banka, 10.7.2017

Dobrý den, v dotazu číslo 3620 je uvedeno, že lze vybírat eura z bankomatů v ČR. Bohužel na stránkách firmy Travelex je uvedeno, že od 12/2016 jejich bankomaty nevydávají v čr jinou měnu než CZK. Věděli byste tedy o bankomatech jiné společnosti, kde lze vybírat eura? Děkuji

Dobrý den,

o jiných bankomatech vydávajících cizí měny v tuzemsku bohužel nevíme. V Praze lze doporučit velmi dobrou směnárnu exchange.cz na Staroměstské. Při cestě do zahraničí si lze cizí měnu taktéž vybrat v bankomatu v zahraničí, s Equa bank to přijde jen na 9 Kč. 

Články o Equa bank

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank…

Finanční manuál pro seniory

Finanční manuál pro seniory

22.3.2017, Osobní a rodinné finance

…duktivní fáze života. Pro seniory Běžný účet: Nutnost, bez které se neobejdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplá…

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

7.3.2017, Půjčka

…ý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již nevyžadují…

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

12.2.2017, Hypotéka

…Bank:1,74%, bez životního pojištění +0,25% Sberbank:1,79%, bez životního pojištění +0,20% UniCredit Bank:1,79%, bez životního pojištění +0,50% Equa bank:1,99% při sjednání pojištění MONETA Money Bank:1,99%, bez životního pojištění +0,10% Hypotéky – refinancování První místa dlouhodobě …

Velké porovnání spoření – leden 2017

Velké porovnání spoření – leden 2017

5.1.2017, Spoření

…tačilo na první místo mezi bankami. Výrazně lépe na tom byla nabídka spořících účtů bez výpovědní lhůty, kde spolu na 1% soupeřilo duo Air Bank & Equa bank. Air Bank nakonec prvenství uhájila po té, co na podzim ze závodu odstoupila Equa bank a přidala se s 0,8% ke třetí Sberbank. Zatímco k…

Banky v ČR