Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování.

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Dotazy v poradně k Equa bank

#3655, Příchozí ze Skotska v GBP, Platba, 24.6.2017

Dobrý den, mám takový dotaz. Už třetím rokem žiji ve Skotsku. Účet v ČR jsem zrušila. Ale teď bych si ho chtěla znovu založit, ale online přes internet a chtěla bych tam začít posílat peníze. Mohl byste mi prosím poradit, která banka je nejlepší na tyto transakce? Ze Skotska do ČR, libry na český účet? Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

doporučuji Equa bank, kde máte zahraniční platbu příchozí za 29 Kč. Vedení účtu a tuzemské transakce zdarma a bez podmínek. Se založením účtu online ze zahraničí to bude obecně horší. Plně online (bez podpisu smlouvy) lze účet založit je tehdy, máte-li v ČR jiný existující účet (bance pošlete kopii výpisu tohoto účtu a na nově zřizovaný účet zašlete 1 Kč ze stávajícího účtu, čímž se potvrdí Vaše identita). Neboť jiný účet v ČR nemáte, bez podpisu smlouvy se neobejdete. V rámci ČR banky posílají se smlouvou zdarma kurýra, ale do Skotska to může být zpoplatněno či zamítnuto.

#3651, Jak vložit hotovost na účet?, Akcie a investice, 23.6.2017

Dobry den, potreboval bych co nejrychleji, ale taky pokud mozno co nejefektivneji z hlediska nakladu, dostat hotovost 640 tis Kc na svuj bankovni ucet (banka chce po mne pro poskytnuti hypoteky dukaz, ze mam 20% vlastnich zdroju na ucte, no ja je mam, ale jen v hotovosti). Mam dva bezne ucty - jeden u Equa Bank a jeden u Air Bank a je jedno na kterem z uctu prokazem dostatecni vlastni zdroje. Poradili byste mi prosim nejvhodnejsi variantu, jak dostat penize na ucet a na ktery ze dvou bank? Dekuji

Dobrý den,

nejrychlejší, nejlevnější a nejjednodušší je hotovost vložit na účet Air Bank přes vkladomat Air Bank (bankomat umožňující peníze nejen vybírat, ale také vkládat). Je to zcela bez poplatků. Během jednoho vkladu je možné vložit max. 200 bankovek, tedy v případě potřeby proveďte více vkladů za sebou. Za jeden den lze vložit max. 600 000 Kč. 

Přechovávat doma takto vysokou hotovost je velmi nebezpečné, vystavujete se riziku krádeže. Proto doporučuji peníze na účet vložit co nejdříve. Připravujete se taktéž o úrok (u Air Bank 1%, tedy po zdanění 5 440 Kč ročně).

#3647, Euro účet, Běžný účet, 20.6.2017

Dobrý den, potřebovala bych založit účet v EUR. Budu ho využívat jen na přijetí plateb v EUR z Rakouska a následný výběr EUR v tuzemsku. Můžete mi prosím poradit, ve které bance zaplatím nejméně na poplatcích (včetně poplatků za přijetí platby z Rakouska) a ve které bance by se dal realizovat výběr EUR? Nejsem z Prahy (bankomat na letišti je pasé), takže asi na pobočce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příchozí SEPA platby má nejlevnější Equa bank (9 Kč), dále Creditas (15 Kč) a Fio banka (20 Kč). Výběry EUR lze realizovat na pobočkách Creditas a Fio banky (Equa má pobočky bezhotovostní), ale za výběry valut se platí nemalý poplatek (stejně jako ve všech ostatních bankách). Plánujete-li peníze utratit v ČR, budou se Vám hodit spíše koruny a korunový účet, na kterém se příchozí platby v EUR automaticky přepočtou na koruny. Euro bankomat je mimo Letiště Praha také v Brně (opět Travelex). Ve všech třech zmíněných bankách výše je vedení EUR i CZK účtů zdarma.

#3644, Zrušené dispoziční právo k účtu, Banka, 20.6.2017

Dobrý den, s manželem máme společný účet, k němu 2 platební karty, které využíváme každodenně, dispoziční právo má manžel od založení, tedy už cca 15 let. Dnes šel vybrat na přepážku a tam mu řekli, že nemá dispoziční právo, když se domáhal toho, kdo ho zrušil, nemohli mu odpovědět, protože sami nevěděli. Kam si mám stěžovat, ředitel nejmenované pobočky krčí rameny pouze.

Dobrý den,

jedná se o chybu na straně banky, neboť kromě Vás coby majitele účtu nikdo jiný manželovi dispoziční právo zrušit nemohl. Stěžovat si můžete své bance, ale nejjednodušší by bylo zajít na pobočku a dispoziční právo obnovit (banka by se Vám max. omluvila). 

Zvažte, nebylo-li by lepší mít každý svůj běžný účet. Mnoho bank nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek (Equa bank, Fio banka, Air Bank), takže to nic nestojí. A v případě nečekaných životních událostí by manžel nezůstal bez přístupu k účtu (úmrtím majitele účtu dochází k blokaci účtu až do momentu vyřízení dědictví notářem, což běžně trvá i několik měsíců). 

#3637, Bezpoplatkový účet, Běžný účet, 18.6.2017

Dobrý den, v bankách mám totální guláš, takže budu rád, jestli mi dokážete poradit. Potřebuju si zařídit účet, na který mi bude jednou za 2 měsíce zasíláno jen 4 000 Kč. Tak bych potřeboval poradit banku, která by mě "nejméně oškubala" (vedení učtu, výběr, vklady atd.). Jakou banku byste doporučil? Díky :)

Dobrý den,

vybírejte mezi Equa bank a Fio bankou. V obou případech je vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek, včetně všech transakcí. U Equa bank máte zdarma i výběry z bankomatů všech bank, za což se u Fio platí (30 Kč). Fio banka zase má hotovostní pobočky, na kterých je možné vkládat hotovost (Equa má pobočky bezhotovostní). 

Články o Equa bank

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank…

Finanční manuál pro seniory

Finanční manuál pro seniory

22.3.2017, Peníze

…duktivní fáze života. Pro seniory Běžný účet: Nutnost, bez které se neobejdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplá…

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

7.3.2017, Půjčka

…ý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již nevyžadují…

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

12.2.2017, Hypotéka

…Bank:1,74%, bez životního pojištění +0,25% Sberbank:1,79%, bez životního pojištění +0,20% UniCredit Bank:1,79%, bez životního pojištění +0,50% Equa bank:1,99% při sjednání pojištění MONETA Money Bank:1,99%, bez životního pojištění +0,10% Hypotéky – refinancování První místa dlouhodobě …

Velké porovnání spoření – leden 2017

Velké porovnání spoření – leden 2017

5.1.2017, Spoření

…tačilo na první místo mezi bankami. Výrazně lépe na tom byla nabídka spořících účtů bez výpovědní lhůty, kde spolu na 1% soupeřilo duo Air Bank & Equa bank. Air Bank nakonec prvenství uhájila po té, co na podzim ze závodu odstoupila Equa bank a přidala se s 0,8% ke třetí Sberbank. Zatímco k…

Banky v ČR