Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Equa bank
Equa bank

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování.

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Dotazy v poradně k Equa bank

#3572, Poplatek za vedení účtu, Exekuce, 20.5.2017

Dobrý den, účtuje si Česká spořitelna poplatek za vedení účtu i v době, kdy je účet exekučně obstaven?Třeba i např. 3 roky? A pokud by si ho učtovala, je možné tento poplatek nějakým způsobem platit nebo až po skončení exekuce pak nejednou? Velice děkuji za radu.

Dobrý den,

ne, Česká spořitelna po dobu exekuce neúčtuje poplatek za vedení účtu. Některé jiné banky tak ovšem činí a dokonce si občas účtují i speciální poplatek za probíhající exekuce (např. ČSOB či Poštovní spořitelna). Pak tu jsou i banky, u kterých se žádné poplatky za vedení účtu ani jiné transakce neplatí (Equa bank, Air Bank, Fio banka).

#3566, Potvrzení o vlastnictví účtu, Běžný účet, 16.5.2017

Dobrý den, mám založený účet u Ery, Poštovní spořitelny. Nastupuji do nové práce na DPP a zaměstnavatel po mně požaduje kopii kartičky banky s číslem účtu. Pokud vím, Era tyto kartičky na rozdíl například od České spořitelny (zde je uvedena např. pobočka, číslo účtu, IBAN) nemá. Jak mám v tomto případě postupovat, či existuje něco tomuto podobného?

Dobrý den,

zaměstnavatelé dnes požadují potvrzení o vedení účtu ze dvou důvodů - aby nedošlo k omylu (možný překlep v čísle účtu, kam bude zasílána výplata) a taktéž coby opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Nemusí se nutně jedna o onu kartičku, kterou ne každá banka vydává. Postačí libovolné potvrzení od banky, kde bude uvedeno Vaše jméno a číslo účtu. 

Za vedení účtu u Era platíte jistě nemálo poplatků (za vedení účtu, za výběry z bankomatů cizích bank, atd.). Doporučuji zřídit běžný účet u Equa bank, kde byste měla vše zdarma a zcela bez podmínek. Účet lze otevřít plně online a banka potvrzení o vedení účtu zasílá při zřízení účtu na email (kartičku Vám taktéž vystaví na počkání na pobočce, ale stačí to emailové potvrzení). 

#3552, Kde lze vybrat z bankomatu dolary?, Běžný účet, 10.5.2017

Dobrý den, mám běžný účet u Equa bank a k němu mám i účet vedený v USD. Ráda bych si nějaké dolary z účtu vybrala. Bohužel banka je bez výběrů. Myslím si, že v Praze jsem viděla bankomat, kde je možné vybrat Eura nebo USD. Kartu už na to mám spárovanou. Bohužel na dotaz na internetu mi to nic nenachází. Plánujeme dovolenou do Egypta a tam s bankomaty v USD určitě nepočítají. Kde mohu vybrat moje dolary? Moc děkuji za pomoc.

Dobrý den,

dolary, eura a britské libry lze vybrat z bankomatů společnosti Travelex na Letišti Václava Havla.

#3548, Poplatky za výběr z bankomatu, Běžný účet, 8.5.2017

Dobrý den, jaké jsou poplatky za výběr z bankomatu měsíčně? Vybrala jsem, zaúčtováno mi bylo 29 Kč. Je možné to získat levněji? Děkuji

Dobrý den,

určitě to levněji jde - Equa bank nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek, včetně bezplatných výběrů z bankomatů všech bank. Dejte sbohem všem bankovním poplatkům jednou provždy. Účet je možné otevřít online z pohodlí domova zde.

#3537, Kam investovat své úspory?, Spoření, 1.5.2017

Pokračování dotazu č. 3535: Šlo by o částku 100 tisíc. Ze druhého spořícího účtu. Myslím, že nějaké informace mám načtené. Včetně čtení vašich článků a příspěvků. Myslím, že posílání 1 minimální částky +/- 200 Kč za 1-2 měsíce je přijatelné. Než mít všechny peníze na účtě v jedné bance, i když pojištěné. Také jsem ale četl, že výplaty peněz z Fondu pojištění vkladů mohou nějaký čas trvat. I když myslím, že KB to zatím nehrozí.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. 100 000 Kč bych doporučil uložit na spořící účet bez výpovědní lhůty (Air Bank 1% do 350 000 Kč, Equa bank 0,8% do 200 000 Kč). Kvůli takto malé částce se Vám nevyplatí příliš uvažovat o fondech či jiných investicích na kapitálovém trhu. Vydržte 1-2 roky, úroky zase porostou nahoru.

Fond pojištění vkladů (FPV) zahajuje výplatu náhrad obvykle do týdne od vyhlášení krachu banky. Když by už ke krachu došlo, spíše bude mít FPV peníze na výplatu náhrad menší banky. KB, ČS, atd. jsou tak velké banky (kategorie "too big to fail"), že jejich krach je velmi nepravděpodobný (vždy by je někdo sanoval v zájmu vyššího blaha celé ekonomiky). Obecně všechny tuzemské banky jsou ve velmi dobré kondici, krachu se bát netřeba.

Články o Equa bank

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank…

Finanční manuál pro seniory

Finanční manuál pro seniory

22.3.2017, Peníze

…duktivní fáze života. Pro seniory Běžný účet: Nutnost, bez které se neobejdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplá…

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

7.3.2017, Půjčka

…ý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již nevyžadují…

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

12.2.2017, Hypotéka

…Bank:1,74%, bez životního pojištění +0,25% Sberbank:1,79%, bez životního pojištění +0,20% UniCredit Bank:1,79%, bez životního pojištění +0,50% Equa bank:1,99% při sjednání pojištění MONETA Money Bank:1,99%, bez životního pojištění +0,10% Hypotéky – refinancování První místa dlouhodobě …

Velké porovnání spoření – leden 2017

Velké porovnání spoření – leden 2017

5.1.2017, Spoření

…tačilo na první místo mezi bankami. Výrazně lépe na tom byla nabídka spořících účtů bez výpovědní lhůty, kde spolu na 1% soupeřilo duo Air Bank & Equa bank. Air Bank nakonec prvenství uhájila po té, co na podzim ze závodu odstoupila Equa bank a přidala se s 0,8% ke třetí Sberbank. Zatímco k…

Banky v ČR