Českomoravská stavební spořitelna

   
KÓD BANKY 7960
Internet www.cmss.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Stavební spořitelna ČSOB nebo také Liška. Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, neboť i přes malinko vyšší nákladovost je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ĆSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdy stát dále omezí či zcela ukončí podporu stavebního spoření.


 

O stavební spořitelně

   

Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt Českomoravské stavební spořitelny. Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. V České republice působí Českomoravská stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní stavební spořitelny.


Za Českomoravskou stavební spořitelnou stojí hned několik velmi silných společností. Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. V současnosti je poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou.


V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci.


Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. Od data svého založení byla Českomoravská stavební spořitelna schopna uzavřít celkem 4,9 milionů smluv o stavební spoření. V souvislosti se stavební spořením je v repertoáru této společnosti také několik možností financování bydlení. U Lišky si mohou klienti vzít jednak hypotéku a jednak také klasický překlenovací úvěr. U Českomoravské stavební spořitelny lze také čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR