Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Můj přítel má asi přibližně 3 exekuce, které ale pravidelně splácí, jelikož mu dluh strhávají z výplaty. Je možné na něj napsat darovací smlouvou nemovitosti? Nebo mu exekutoři zabaví nemovitosti, i když splácí? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak postupovat v tomto případě? Dcera se rozvedla a soudně se majetkově vypořádali dohodou. Dcera bude splácet zbytek hypotéky, která je napsaná na bývalého manžela. A ona by chtěla přejít s hypotékou do jiné banky (a chtěla by být vedená jako jediná ve smlouvě, na všechno dosáhne). Chtěl bych vědět jak postupovat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud osoba nastoupí do výkonu trestu a je v insolvenci, je povinna hradit NVT (náklady výkonu trestu)? Nebo jak se na pohledávky vzniklé vůči věznici vůbec pohlíží? A dále - je povinna hlásit insolvenčnímu správci příjmy od příbuzných, které ji zasílají do věznice např. na nákupy nebo na léky? Byla bych Vám velmi vděčna, kdybyste mi napsali z jakého zákona jste odpověď čerpali. Děkuji Vám za pomoc a s pozdravem.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Mohu se znovu přihlásit do insolvenčního řízení, když před 4,5 lety mi byla řádně ukončená předchozí insolvence? Při insolvenci bylo zaplaceno 100% závazků v délce 4 roky. Vztahuje se na mě tedy doba 10 let na znovu obnovení insolvence? S pozdravem Marek
Dobrý den, známý na jehož účet je vedena exekuce získal nějakým způsobem úvěr a žádá mě o to, jestli by mohl být úvěr zaslán na můj účet. Je toto opravdu možné, aby byl úvěr zaslán na účet třetí osoby? Pokud to možné je, nezavazuje se tímto třetí osoba k tomu, že bude úvěr splácen z tohoto účtu? Nerad bych se nechal napálit. Děkuji
Dobrý den, platíme několik let našim 3 vnoučatům každému 300 Kč na penzijní připojištění. V červenci letošního roku bude zrušen státní příspěvek na tuto částku, a protože nechceme platit více peněz a navíc předpokládáme, že do budoucna budeme mít více vnoučat a každému chceme přispívat stejně, toto připojištění na tuto částku tímto ztrácí smysl. Chceme toto připojištění zrušit, peníze rozdělit vnoučatům a založit jim jiný finanční produkt. Ale syn a snacha nyní mají problém dětem penzijko zrušit, chtějí po nich rozhodnutí opatrovnického soudu. Nechápu. Opravdu je nelze bez opatrovnického soudu zrušit? Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.