Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #22825, Zrušení dětského penzijního spoření

Zrušení dětského penzijního spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.1.2024 Spoření

Dobrý den, platíme několik let našim 3 vnoučatům každému 300 Kč na penzijní připojištění. V červenci letošního roku bude zrušen státní příspěvek na tuto částku, a protože nechceme platit více peněz a navíc předpokládáme, že do budoucna budeme mít více vnoučat a každému chceme přispívat stejně, toto připojištění na tuto částku tímto ztrácí smysl. Chceme toto připojištění zrušit, peníze rozdělit vnoučatům a založit jim jiný finanční produkt. Ale syn a snacha nyní mají problém dětem penzijko zrušit, chtějí po nich rozhodnutí opatrovnického soudu. Nechápu. Opravdu je nelze bez opatrovnického soudu zrušit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dětské spořicí produkty jsou velmi neflexibilní, neboť pro jejich zrušení mimo řádný termín (např. stavební spoření před uplynutím 6 let) bývá třeba souhlas opatrovnického soudu a zákonného zástupce (rodičů). Pokud by se Vám povedlo penzijní spoření dětem zrušit, přišly by tím děti o již připsanou státní podporu.