Modrá pyramida stavební spořitelna

Kód banky: 7990
Zelená linka: 222 824 777
Internet: www.vsskb.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Stavební spořitelna Komerční banky, která kromě vlastních produktů z oblasti stavebního spoření nabízí i produkty mateřské KB. Modrá pyramida nemá šťastnou ruku při výběrech sloganů – dřívější nic neříkající a stylisticky neobratné „vezměte to za dobrý konec“ bylo vyměněno za současné „váš rádce na finance“, což je už něco říkající, ale stále příliš těžkopádné (podobně jako projekt pana Haška „go to Brno“, čemuž možná porozumí programátor, ale rozhodně ne zahraniční turista). Portfolio stavebních spoření přesahuje únosnou mez podobně jako před lety nabídka běžných účtů od Komerční banky či UniCredit Bank (obě banky se ale na rozdíl od Modré pyramidy poučily a svou nabídku zredukovaly). Dnes již skutečně není „in“ nabízet jedno spoření pro děti předškolního věku a základní školy, druhé pro středoškoláky, třetí pro všechny ostatní mimo důchodce a lidi předdůchodového věku, pro které je tu spoření čtvrté, pátý typ produktu pro současné klienty, etc… v situaci, kdy se všechny výše zmíněné produkty liší velmi kosmeticky (pouze poplatkem za uzavření produktu). To už nezachrání ani dárek v podobě plyšového psa Mopyho.


O stavební spořitelně

Modrá pyramida stavební spořitelny představuje zkušenou společnost, která je schopna nabídnout hned několik možností týkajících se stavebního spoření a úvěrů z něho vyplývajících. Na českém finančním trhu je jednou z dominantních společností ve svém oboru. Vychází z bohatých zkušeností, které nabrala již od roku 1994, kdy došlo k jejímu založení. Na počátku své existence ještě neměla svůj dnešní název, ale byla pojmenována zčásti dle svého tehdejšího poskytovatele, tedy Stavební spořitelna Komerční banky. Ke změně názvu do její současné podoby došlo až v roce 2005. Změněna byla do značné míry také vizáž celé společnosti včetně loga.


Vlastníkem a zřizovatelem Modré pyramidy stavební spořitelny není nikdo jiný než skupina stojící i za Komerční bankou, tedy Société Générale. Jde o velmi silné spojení finančníků, které se řadí ve světě k úplné špičce. Pobočky Société Générale se nacházejí prakticky po celém světě, přesněji řečeno v 82 zemích světa. Société Générale zaměstnává přibližně 151 000 lidí. V České republice působí pod touto silnou skupinou kromě Modré pyramidy stavební spořitelny a Komerční banky ještě další instituce typu Komerční pojišťovny či Penzijního fondu Komerční banky.


V čele Modré pyramidy stavební spořitelny stojí tříčlenné představenstvo, jehož předseda vykonává zároveň funkci generálního ředitele této finanční instituce. Na vše dohlíží dozorčí rada o šesti členech. Pobočky Modré pyramidy stavební spořitelny se nacházejí prakticky po celé České republice, přičemž většinou jsou součástí budov Komerční banky.


Modrá pyramida stavební spořitelny získala za své dlouholeté působení na českém finančním trhu hned několik zajímavých ocenění. Tím nejznámějším a zároveň nejčerstvějším je vyhlášení této finanční instituce za Stavební spořitelnu roku 2009. Ocenění získala Modrá pyramida stavební spořitelny již popáté za sebou.


Vybrat si u Modré pyramidy stavební spořitelny mohou klienti hned ze čtyř základních spořících produktů. Jsou jimi Maxi spoření, klasické stavební spoření, spoření Moby Junior a v neposlední řadě také spoření Mopísek. Maxi spoření představuje mix klasického stavebního spoření s penzijním připojištěním, Mopísek je určen narozeným dětem a Mopy junior dětem, mladým lidem a studentům. U Modré pyramidy stavební spořitelny si lze také vybrat z nabídky úvěrových produktů. Jsou jimi například Hypoúvěr Garant, Hypoúvěr či Rychloúvěr.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno