Jak se změní moje insolvence, pokud se nemohu zaměstnat z důvodu zdravotních problémů?

Dobrý den, jsem v důchodu, který dosahuje nižší výše než je nezabavitelné minimum. Splácím měsíčně 2 650 Kč na insolvenci. Nyní mi bylo řečeno, že se mám nechat zaměstnat (62 let). Zdravotní důvody mi to však neumožňují. Může mi insolvence "padnout"? Splácená částka byla určena soudem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kdy přesně jste vstoupila do insolvence? U řízení zahájených před 6/2019 je nutné splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek. U později zahájených řízení stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč a starobní a invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život žádat o kratší oddlužení na 3 roky. Pokud tyto podmínky oddlužení plnit nebudete, může Vám být insolvence ukončena. Doporučuji ve splácení insolvence vytrvat - byť třeba za cenu značného nepohodlí. Je to jediný způsob, jak se definitivně zbavit všech dluhů. Pokud byste měla oddlužení dle starých podmínek (min. 30%, 5 let) a splácení nezvládla, mohla byste současnou insolvenci ukončit a obratem požádat o novou insolvenci dle nových mírnějších podmínek (min. 2 200 Kč/měsíc, 3 roky).