Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #13632, Koupil jsem nemovitost se zástavou

Koupil jsem nemovitost se zástavou, Reality

Sjednejte si hypotéku online
25.3.2021 Reality

Dobrý den, obracím se na Vás o pomoc v řešení situace. Stal jsem se spolumajitelem 1/4 podílu na nemovitosti, kterou jsem vydražil v nedobrovolné dražbě. Na mém podílu nejsou žádné bankovní zástavy atd. Dalším spolumajitelům jsem nabídl odkup mého podílu, kteří tuto nabídku z finančních důvodů nevyužili. Nemovitost nelze rozdělit dle podílů. Chci se obrátit na soud a podat žalobu na vypořádání spol. podílu. Pokud soud nařídí dražbu nemovitosti, nebude překážkou, že na většinových spol. podílech vázne bankovní zástava? Jde vůbec takovou nemovitost dražit v rámci spoluvlastnického vypořádání, aby nebyl poškozen spolumajitel? Spolumajitel není dlužník, pouze poskytl zástavu nemovitosti a úvěr je řádně splácen. Musí s dražbou souhlasit banka? Předem děkuji za reakci. Dokoupil

Dobrý den,

banka mimo zástavy nechala k nemovitosti velmi pravděpodobně zapsat taktéž věcné břemeno zákaz zcizení, které znemožňuje převod nemovitosti. Se svou žádostí o vypořádání spoluvlastnického podílu tak velmi pravděpodobně neuspějete. I pokud by na nemovitosti nebylo zapsané VB zákaz zcizení, nemovitost se zástavním právem by byla neprodejná. Proč jste si kupoval 1/4 podíl na nemovitosti v nedobrovolné dražbě s takto omezujícími právními vadami?