Jak dlouho po poslední půjčce lze požádat o odlužení a vyhnout se podezření z nepoctivosti?

Dobrý den, přemýšlím o insolvenci. Zajímalo by mě, z doby od poslední půjčky, za jak dlouho lze vůbec požádat o oddlužení tak, aby nikdo nehledal nepoctivý záměr. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

obecně není možné si dnes půjčit peníze a zítra požádat o osobní bankrot. Neexistuje žádná pevná lhůta a bude hodně záležet na postupu věřitelů. Doporučuji vyčkat min. 4-6 měsíců.