Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12664, Nutili mě sjednat půjčku

Nutili mě sjednat půjčku, Podvod

26.1.2021 Podvod

Dobrý den, jistá soukromá společnost mi nabízela půjčku. Chtěli kauci ve výši 1 120 Kč. Chtěli zaplatit do určité doby, jinak prý následovalo storno půjčky a to po mně chtěli 10 000 Kč. Paní co se mnou jednala tlačila na mě, ať zaplatím tu kauci, jinak jim musím zaplatit storno ve výši 10 000 Kč. Vyhrožovali mi, že se objeví u mě doma s policií, vymahači, exekutorem atd. Navíc paní na mě tlačila ať pošlu kauci, ale neřekla mi číslo účtu kam to poslat. Napsala jen, že mají Monetu. Navíc se kasala, že mi zavolá a probere to se mnou a zavolala stěží jednou a hned to zavěsila. Trvala jen na SMS konverzaci. Může se jednat o podvodníky, nebo opravdu mohou vyžadovat 10000 Kč storno za neuskutečněnou půjčku? Snad můj dotaz chápete. Děkuji předem za odpověď a přeji hezký.

Dobrý den,

jedná se o podvod, žádné peníze nikomu neposílejte. Na půjčování peněz máme výhradně banky. Nikdy si nepůjčujete peníze od neznámých osob a společností.