Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12510, Vrátí mi nevyužitou slevu na poplatníka?

Vrátí mi nevyužitou slevu na poplatníka?, Daně

19.1.2021 Daně

Dobrý den, v roce 2020 jsem byla zaměstnána od ledna do konce června, po té jsem byla na ÚP do 23.8. Nastoupila jsem do nové práce 24.8., po té jsem otěhotněla a doktor mě 8.9. poslal na rizikové těhotenství. Chtěla bych se zeptat, když budu podávat daňové přiznání, zda mi vrátí 2 070 Kč za každý měsíc nebo jen za ty měsíce, kdy jsem byla celý měsíc buďto nezaměstnaná nebo na neschopence. Popřípadě jestli mi vrátí jen poměrnou část za ty neúplné měsíce. Smlouvu mám do února 2021 a zkušební dobu jsem neměla. Děkuji

Dobrý den,

roční sleva na poplatníka činí 24 840 Kč a v průběhu roku lze každý měsíc uplatnit max. 2 070 Kč. Pokud jste v průběhu roku celou slevu nevyužila (např. z důvodu nezaměstnanosti, těhotenství, atd.), máte možnost ji využít nyní v rámci ročního zúčtování daní. Jedná o slevu na dani (nikoliv daňový bonus), tedy slevu lze využít pouze v případě, kdy jste v průběhu roku měla dostatečné příjmy, ze kterých se odváděla záloha na daň. Odpověď na otázku "kolik peněz Vám FÚ vrátí" Vám poskytne vyplněné daňové přiznání.