Přehled produktů

   
 

Poštovní spořitelna

   
KÓD BANKY 0300
Internet www.erasvet.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je blíže zajít si radši na poštu než do banky. Proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Úvěrové produkty, zejména hypotéky, jsou sice dle jména plně ERA, ale obsahově, co se parametrů týče, zcela kopírují produkty ČSOB, resp. Hypoteční banky.


 

O bance

   

Poštovní spořitelna představuje dnes předního poskytovatele bankovních služeb v České republice. Je to dáno zejména velkým počtem poboček, jež mají klienti k dispozici. Oproti jiným bankám má totiž Poštovní spořitelna jednu velkou výhodu. Její pracoviště se neomezují jen na města, neboť pošta se nachází i v malých vesnicích, kde tak může působit a poskytovat své služby. Není tedy divu, že Poštovní spořitelna má velmi stabilní pozici mezi ostatními peněžními ústavy.


Co se týče kvality i kvantity služeb, které Poštovní spořitelna nabízí, jsou plně srovnatelné s jinými bankovními a spořícími ústavy. Jednak je to nabídka osobního sporožirového účtu jak pro dospělé, tak dospívající a děti (přičemž právě mladiství a děti mají většinu služeb, tedy nejen co se týče sporožirových účtů, finančně zvýhodněnu). Rodiče jistě uvítají možnost zřídit svému dítěti dětskou vkladní knížku. U postžirového účtu jsou poskytovány i některé další služby, jako je možnost přečerpání úvěru, internetbanking či obsluha účtu po telefonu, lze také získat kreditní kartu apod. Vedle toho pak je k dispozici nabídka spořících účtu (stavební spoření, penzijní připojištění, vkladní knížky apod.), na kterých lze ukládat své finance.


Na Poštovní spořitelnu se mohou klienti obrátit i s žádostí o spotřebitelský úvěr a pojištění. I tyto služby je spořitelna schopna zprostředkovat, a to dokonce i z pohodlí domova tak, že nemusíte nikam chodit. Podmínkou je však připojení na internet. Navíc v případě zřízení pojištění např. domácnosti on-line vás čeká osvobození od poplatků za zřízení. V případě, že se na Poštovní spořitelnu obrátíte s žádostí o úvěr, i tento závazek si můžete nechat pojistit, což je v dnešních nejistých dnech více než rozumné.


Poštovní spořitelna nabízí své služby i podnikatelům a firmám či obcím a neziskových organizacím. Těmto právnickým osobám jsou k dispozici jak běžné účty (ať už vedené v korunách nebo eurech), tak i spořicí účty a termínované vklady. V případě úvěru je klientům nabízen kontokorentní a účelový úvěr. Kontokorentní úvěr je určen k pokrytí krátkodobého nedostatku financí a k financování výrobního procesu, k zaplacení škod způsobených havárií, zatímco účelový úvěr slouží k investicím a spolufinancování rozvojových programů. Obcím jsou navíc poskytovány finance z fondu rozvoje bydlení, jež jsou následně určeny pro občany k realizaci oprav nebo výstavby nemovitosti.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR