Poštovní spořitelna

Kód banky: 0300
Internet: www.erasvet.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.


O bance

Poštovní spořitelna představuje dnes předního poskytovatele bankovních služeb v České republice. Je to dáno zejména velkým počtem poboček, jež mají klienti k dispozici. Oproti jiným bankám má totiž Poštovní spořitelna jednu velkou výhodu. Její pracoviště se neomezují jen na města, neboť pošta se nachází i v malých vesnicích, kde tak může působit a poskytovat své služby. Není tedy divu, že Poštovní spořitelna má velmi stabilní pozici mezi ostatními peněžními ústavy.


Co se týče kvality i kvantity služeb, které Poštovní spořitelna nabízí, jsou plně srovnatelné s jinými bankovními a spořícími ústavy. Jednak je to nabídka osobního sporožirového účtu jak pro dospělé, tak dospívající a děti (přičemž právě mladiství a děti mají většinu služeb, tedy nejen co se týče sporožirových účtů, finančně zvýhodněnu). Rodiče jistě uvítají možnost zřídit svému dítěti dětskou vkladní knížku. U postžirového účtu jsou poskytovány i některé další služby, jako je možnost přečerpání úvěru, internetbanking či obsluha účtu po telefonu, lze také získat kreditní kartu apod. Vedle toho pak je k dispozici nabídka spořících účtu (stavební spoření, penzijní připojištění, vkladní knížky apod.), na kterých lze ukládat své finance.


Na Poštovní spořitelnu se mohou klienti obrátit i s žádostí o spotřebitelský úvěr a pojištění. I tyto služby je spořitelna schopna zprostředkovat, a to dokonce i z pohodlí domova tak, že nemusíte nikam chodit. Podmínkou je však připojení na internet. Navíc v případě zřízení pojištění např. domácnosti on-line vás čeká osvobození od poplatků za zřízení. V případě, že se na Poštovní spořitelnu obrátíte s žádostí o úvěr, i tento závazek si můžete nechat pojistit, což je v dnešních nejistých dnech více než rozumné.


Poštovní spořitelna nabízí své služby i podnikatelům a firmám či obcím a neziskových organizacím. Těmto právnickým osobám jsou k dispozici jak běžné účty (ať už vedené v korunách nebo eurech), tak i spořicí účty a termínované vklady. V případě úvěru je klientům nabízen kontokorentní a účelový úvěr. Kontokorentní úvěr je určen k pokrytí krátkodobého nedostatku financí a k financování výrobního procesu, k zaplacení škod způsobených havárií, zatímco účelový úvěr slouží k investicím a spolufinancování rozvojových programů. Obcím jsou navíc poskytovány finance z fondu rozvoje bydlení, jež jsou následně určeny pro občany k realizaci oprav nebo výstavby nemovitosti.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno