Přehled produktů

   
Konto 
Kreditní karta 
Spořící účet 
Půjčka 
Termínovaný vklad 
Hypotéky na bydlení 
Vkladní knížka 
Stavební spoření 
 
 

Poštovní spořitelna

   
KÓD BANKY 0300
Internet www.erasvet.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.


 

O bance

   

Poštovní spořitelna představuje dnes předního poskytovatele bankovních služeb v České republice. Je to dáno zejména velkým počtem poboček, jež mají klienti k dispozici. Oproti jiným bankám má totiž Poštovní spořitelna jednu velkou výhodu. Její pracoviště se neomezují jen na města, neboť pošta se nachází i v malých vesnicích, kde tak může působit a poskytovat své služby. Není tedy divu, že Poštovní spořitelna má velmi stabilní pozici mezi ostatními peněžními ústavy.


Co se týče kvality i kvantity služeb, které Poštovní spořitelna nabízí, jsou plně srovnatelné s jinými bankovními a spořícími ústavy. Jednak je to nabídka osobního sporožirového účtu jak pro dospělé, tak dospívající a děti (přičemž právě mladiství a děti mají většinu služeb, tedy nejen co se týče sporožirových účtů, finančně zvýhodněnu). Rodiče jistě uvítají možnost zřídit svému dítěti dětskou vkladní knížku. U postžirového účtu jsou poskytovány i některé další služby, jako je možnost přečerpání úvěru, internetbanking či obsluha účtu po telefonu, lze také získat kreditní kartu apod. Vedle toho pak je k dispozici nabídka spořících účtu (stavební spoření, penzijní připojištění, vkladní knížky apod.), na kterých lze ukládat své finance.


Na Poštovní spořitelnu se mohou klienti obrátit i s žádostí o spotřebitelský úvěr a pojištění. I tyto služby je spořitelna schopna zprostředkovat, a to dokonce i z pohodlí domova tak, že nemusíte nikam chodit. Podmínkou je však připojení na internet. Navíc v případě zřízení pojištění např. domácnosti on-line vás čeká osvobození od poplatků za zřízení. V případě, že se na Poštovní spořitelnu obrátíte s žádostí o úvěr, i tento závazek si můžete nechat pojistit, což je v dnešních nejistých dnech více než rozumné.


Poštovní spořitelna nabízí své služby i podnikatelům a firmám či obcím a neziskových organizacím. Těmto právnickým osobám jsou k dispozici jak běžné účty (ať už vedené v korunách nebo eurech), tak i spořicí účty a termínované vklady. V případě úvěru je klientům nabízen kontokorentní a účelový úvěr. Kontokorentní úvěr je určen k pokrytí krátkodobého nedostatku financí a k financování výrobního procesu, k zaplacení škod způsobených havárií, zatímco účelový úvěr slouží k investicím a spolufinancování rozvojových programů. Obcím jsou navíc poskytovány finance z fondu rozvoje bydlení, jež jsou následně určeny pro občany k realizaci oprav nebo výstavby nemovitosti.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR