Přehled produktů

   
Půjčka 
Hypotéky na bydlení 
Stavební spoření 
 
 

Stavební spořitelna České spořitelny

   
KÓD BANKY 8060
Zelená linka 800 207 207
Internet www.csst.cz, www.burinka.cz více informací více
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Jediná stavební spořitelna na trhu, která má v názvu hned dvakráte slovo „spořitelna“, známá též jako Buřinka. Ze všech stavebních spořitelen má asi nejlépe zpracovaný web, který byl navíc nedávno obohacen o interaktivní kalkulačky. Nově nabízí i úvěry pro bytová družstva a společenství vlastníků.


 

O bance

   

Stavební spořitelna České spořitelny představuje velmi silnou společnost krytou jednou z největších bankovních společností na území České republiky. Stavební spořitelna České spořitelny se řadí k tradičním společnostem poskytujícím stavební spoření a úvěry z něj vyplývající. Založena byla roku 1994 zapsáním do obchodního rejstříku. Od této doby si byla schopna zajistit neotřesitelnou pozici. Základní kapitál této společnosti činí celkem 750 milionů korun.


Základní institucí, která kryje Stavební spořitelnu České spořitelny, je logicky Česká spořitelna. Ta je největší bankou v České republice, jež poskytuje své služby drobným klientům. Do skupiny České spořitelny patří ještě dalších několik společností. Jsou jimi například Penzijní fond České spořitelny, Pojišťovna České spořitelny, Investiční společnost České spořitelny a další. Česká spořitelna se roku 2001 stala součástí velké finanční skupiny Erste Bank. Ta se může chlubit celkovým počtem 10,6 milionů klientů po celém světě. Mimo jiné odkoupila také Slovenskou spořitelnu anebo chorvatskou bankovní síť Riječka.


Nejvyšším orgánem Stavební spořitelny České spořitelny je valná hromada. Pod tu spadá dozorčí rada a výbor pro audit. Celou společnost řídí představenstvo, ve které bychom mohli najít generálního ředitele a další divize vedené jeho náměstky. Po celé České republice má Stavební spořitelna České spořitelny velmi dobré zastoupení, jelikož prakticky sídlí na všech pobočkách České spořitelny.


Stavební spořitelna České spořitelny bývá také nazývána slovem Buřinka, jelikož se proslavila právě Stavebním spořením s buřinkou. Svým klientům dává možnost velmi výhodného spoření, které slibuje hned několik zajímavých výhod. Tou první je státní podpora o maximální výši až 3000 korun. Maximálně lze tato podpora vypočítat z uspořené částky 20 000 korun ročně. Veškeré vklady u Buřinky jsou úročeny 2 % úrokovou sazbou. Vklad klientů, kteří si toto spoření pořídí, bude ze zákona kryt ve výši 100 %. Další výhodou spoření s Buřinkou je také možnost získání úvěru ze stavebního spoření, jehož úvěrová sazba činí pouhých 4,75 % p.a. Klient si také může odečíst zaplacené úroky z tohoto úvěry od základu daně z příjmu. Pokud se také rozhodne splatit svůj úvěr předčasně, tak nezaplatí žádné zvláštní poplatky. Zdarma získáte také klientský servis.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR