Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1012, Dotaz v bankovní poradně

Banky a pojišťovny mají povinnost nahlašovat předčasně zrušené životní pojištění a penzijní připojištění na Finanční úřady?

Dobrý den, mám spíše všeobecný dotaz. Mají banky povinnost nahlašovat např. na Finanční úřady předčasně zrušené životní pojištění nebo penzijní připojištění kvůli dodanění? A musí vést banky nebo pojiš´tovny nějaké svoje statistiky o počtu zrušených těchto smluv? Děkuji.

Dobrý den,

donedávna tomu tak nebylo a penzijní fondy/životní pojišťovny pouze odpovídaly na konkrétní dotazy položené finančními úřady (tedy šance na dodanění byly téměř nulové).  Již cca. rok až dva ale nově musí penzijní fondy/životní pojišťovny tyto údaje poskytovat finančním úřadům samy od sebe, tedy šance na dodanění je dnes téměř 100%.

Statistiky se vést nemusí.