Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1014, Dotaz v bankovní poradně

Jak si uložit větší částku v kanadských dolarech bez automatického převodu na české koruny?

Dobry den, chtel bych se zeptat u ktere banky si mohu ulozit vetsi castku v kanadskych dollarech bez toho aby me je automaticky vymenili na ceske koruny?Existuje vubec tahle moznost nebo budu muset castovat na zapad od nas?staci na zalozeni uctu pas nebo je nutna obcanka popripade potvrzeni o trvalem pobytu? Uctive dekuji za rady

Dobrý den,

ano, je to možné, např. Česká spořitelna, Komerční banka či ČSOB nabízejí běžné účty vedené v CAD. Za vedení účtu u těchto bank ale budete platit poplatky a úrok dostanete max. 0,01%.

Zvažte tedy, zda je to pro Vás stále výhodné - větší částka uložené delší dobu na účtu s nulovým úročením doslova trpí.

K založení účtu stačí občanka.