Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1073, Dotaz v bankovní poradně

Hypotéka na koupi RD s poznámkou podaná žaloba na LV: Je to problém při zástavě?

dobrý den, zajímá mě jestli poskytnete hypotéku na koupi RD, když je na LV původního vlastníka poznámka "podaná žaloba". Je tento zápis nějakým problémem při zástavě?

Dobrý den,

nejsme banka (neposkytujeme úvěry), ale pouze poradenský portál.

V tomto případě si bude banka zjišťovat detaily, čeho se soudní spor týká a jaká tam jsou rizika. Pokud je například předmětem sporu samotné vlastnictví RD či jeho části (v tomto případě se obvykle do katastru vkládá "poznámka spornosti"), banka bude spíše obezřetnější a úvěr na takovouto nemovitost neposkytne.

Doporučuji si nezávisle a detailně zjistit, čeho se soudní spor týká, nechat si vyhodnotit rizika právníky a v případě sebemenšího rizika se takovéto koupi vyhnout.