Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1106, Dotaz v bankovní poradně

Může banka použít peníze ČSSZ na umoření dluhu?

Dobrý den, můj otec, který měl sporožírový účet u ČS zemřel 20.3.2013. 5.4.2013 mu zaslala ČSSZ ještě jeden "důchod" a z něj si ČS strhla dlužnou částku na účtu. Na výzvu ČSSZ vrátila zpět jen zbylou část "důchodu". Měla ČS právo použít na umoření dluhu peníze, které patřily ČSSZ?

Dobrý den,

nikoliv, omylem vyplacený důchod v tomto případě plně náleží ČSSZ a Česká spořitelna si z něj nemůže zabrat jakoukoliv část (nezávisle na důvodu). V tomto případě je dluh spojený s účtem předmětem dědického řízení a bude na dědicích v případě akceptace dědictví dluh uhradit.