Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1171, Dotaz v bankovní poradně

Vložení karty do bankomatu neúspěšné - Jak řešit problém s výběrem peněz z účtu Lloyds TSB?

Dobrý den, prosím o radu, jelikož už jsem zoufalý.. Pracoval jsem v UK, založil si účet u Lloyds TSB banky, účet fungoval bez jakýchkoliv problémů. Jelikož mzda v Anglii je posílána týdně a vždy za předchozí týden a já už jsem se chystal domů,nechal jsem kartu v anglii kamarádovi, aby mi vybral poslední výplatu, zatímco já už budu v ČR. Při následných pokusech o to vybrat peníze však nastaly problémy a bankomat nechtěl vydat ani penci. Přivezl mi kartu tedy domů, abych to mohl zkusit v jakémkoli bankomatu zde, avšak při vložení karty mi okamžitě vyjede zpátky, nepožaduje to ani PIN. Ptal jsem se i v bance, kde se nechali přesměrovat i do Prahy, pro následnou komunikaci s Lloyds TSB, avšak vše bylo zamítnuto bez udání důvodu. Volal jsem i přímo do Lloyds TSB, ale bylo mi řečeno, že na jejich straně nevidí žádný problém, daňové nedoplatky či podobně nemám. Co byste dělal v mém případě? Předem velice děkuji za odpověď

Dobrý den,

přijde na to, o jak velké částku jde a jaké má Lloyds TSB poplatky za odchozí platby do zahraničí. Pokud jsou poplatky mírné ve vztahu k převáděné částce, byl bych pro převod z účtu na účet. Z hlediska českých bank pro přijetí platby, rozumný poplatek má např. Air-Bank 100 Kč.

Není to sice nejlevnější řešení, ale hádat se se zahraničí bankou o blokaci karty by Vás stálo více nervů a času.