Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1185, Dotaz v bankovní poradně

Jak postupovat při podvodu s převody peněz ze zahraničí?

dobry den videl som vas clanok a prave mame takyto problem . dali sme inzerat na bazos.cz predavali sme mobil a ozval sa muz zevraj s ukrajiny dal nam adresu bydliska a ze poslal peniaze unicredit bank , my sme ten balik poslali , lenze prisiel email od banky ze peniaze dostaneme ihned vtedy ked im posleme sledovacie cislo balika , tak sme im poslali na to o 3dni prisiel email : ak nam do 72 hodin nepridu peniaze mame sa ozvat . samozrejme neprisli tak sme napisali a nato dalsi email , vyskitla sa chyba sumu 3000 kc nemozu poslat lebo je to prilis nizka suma na odoslanie do zahranicia tymto od nas ziadali aby sme poslaly 200 USD banke aby vedeli nam naspet poslat tych 3000 kc + 200 USD ...... tak sme zistili ze je to podvod a tento clanok co ste napisal presne suhlasi snim a chcem sa spytat ci sa nam oplati to nahlasit na policii alebo je to mrhanie casu . MAME JEHO ADRESU KAD SME POSIELALI BALICEK . dakujem velmi za odpoved

Dobrý den,

bohužel je to přesně tak, jak říkáte, podvod. Šance na vypátrání pachatele je nulová a obávám se, že česká ani slovenská policie nebude vůbec ochotná tento případ se škodou 3000 Kč řešit.

Pro prodej předmětů do zahraničí platí jednoduché pravidlo: platba vždy před odesláním balíčku. Berte to jako poctivě zaplacenou životní zkušenost. Většina podvedených přijde obvykle o mnohem více peněz.