Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1372, Dotaz v bankovní poradně

Banky zamítají mé žádosti i přes dostatečný příjem - mám záznam v registru, který ve skutečnosti nemám?

Pokračování dotazu č. 1370: Tak teď to nechápu již vůbec, nikdo mi není schopen odpovědět. Příjem mám dostatečný na hpp a dělá to cca 28000kč čistého. I přesto že jsem doložila tento příjem mi byla všude zamítnuta, včetně bank které uvádíte..... Jak je možné že mi zamítnou žádost (i když mi jí předschválí) s tím že mám záznam, když žádný záznam nemám?! Jak se proti tomu mám bránit?! Vždyť není normální abych nikde nic neměla ale přesto mi to zamítnou a bránit se proti tomu nemohu protože mi řeknou že info nezveřejní a nebo že mám záznam v registru... když jsem jim dodala výpis z registru tak mi bylo odpovězeno že zamítnutí může být i díky angažovaností u jiných bank. Když ale říkáte že to nevidí tak jak je to možné?! Co může být za problém?! Když už jsem byla vážně zoufalá a zkusila i společnosti které půjčí i těm nejpochybnějším tak mne to bylo stejně zamítnuté. Vážně už nevím kam se obrátit. Protože když jsem psala na CBCB tak mi přišlo................................................."Vážená paní XXXXXX, každým dotazem do registru banka uloží do Vašich záznamů žádost, která se potom ve Vašem případě aktualizuje jako zamítnutá. Každý záznam o žádosti v BRKI zůstává 1 rok. Poté dojde automaticky k výmazu záznamu. Doporučili bychom Vám ještě zjistit si údaje z registru www.solus.cz, kde jsou vedeny, kromě jiného, údaje od mobilních operátorů a poskytovatelů el.energie. S pozdravem" Absolutně již nechápu o co se tady jedná. Může to být věkem že mi je 19let?! Ale to by mi asi uvedli že třeba nesplňuji kriteria a ne že mám záznam.

Ještě jednou dobrý den,

s příjmem 28 000 Kč čistého měsíčně by se o Vás banky měly doslova poprat. Typický žadatel o spotřebitelský úvěr má příjem nižší a závazky vyšší (rodina). Naopak jedinci s tímto příjmem si spotřebitelské úvěry téměř neberou (protože to s tímto příjmem nepotřebují; půjčovat si více než 50-100 000 na spotřebitelský úvěr je extrémně drahé a s příjmem 28k/měsíc si lze takovouto částku našetřit v řádu měsíců).

Věk v tomto nehraje roli, pouze příjem a úvěrová historie (čisté rejstříky).

Předschválení považují banky za zcela nezávazné (dobře to zní v reklamě "předschváleno do 5 minut", ale realita je jiná.

Solus určitě taktéž prozkoumejte. Nejste-li si vědoma žádného prohřešku, snad se jedná pouze o chybu (a ne o horší situaci - podvod, kdy si někdo na Vaše jméno vzal již úvěr).

Petr JermářBanky.cz