Banky.cz Bankovní poradna zdarma #148, Dotaz v bankovní poradně

Jaké jsou moje práva po krádeži v zahraničí?

Jsem držitelem pl.karty MC pojištěné do 60000,cestovní zdravotní pojištění Komfort a při tur.cestě do Barcelony jsem byl v metru okraden o malou hotovst,pas,pl.kartu,kartu zdrav.pojištění.Tuto událost jsem ohlásil na místní policii amám kopii ohlášení události.Zajímá mě.zda mám nárok na náhradu škody,nákladu na znovupořízení pasu,pl.karty a pořízení ověřeného překladu z dokumentu španělské policie.Děkuji za odpovědˇ.Roman Janeček

Zdravím,

bude záležet na konkrétních pojistných podmínkách, neboť co banka, to malinko jiné podmínky i u stejného typu karty. K pojištění ke kartě by Vám banka měla poskytnout smluvní pojistné podmínky (obvykle to bývá tenká brožura) kde jsou přesně popsané Vaše nároky, tedy kdy a za co dostanete blíže specifikovanou náhradu, tedy pojistné plnění.

Petr JermářBanky.cz