Banky.cz Bankovní poradna zdarma #155, Dotaz v bankovní poradně

Zažádání o splátkový kalendář a zjištění konečné dlužné částky po prodlení splátek půjčky

Dobrý den, dotaz, na který se chci zeptat se týká ohledně mého známého, který si asi před 2-3 lety u Vás vzal půjčku(y). Své povinnosti plnil, ale tím že přišel o zaměstnání a neměl žádný jiný příjem přestal splácet svoji půjčku. Tím, že nesplácel mu naskákaly úroky a myslím, že to Vaše společnost postoupila firmě, která vymáhá pohledávky od Vašich klientů. Chci se zeptat, jestli je možnost zažádat u Vaši společnosti o splátkový kalendář, jelikož po roce má známý zaměstnání a rád by začal plnit pohledávky vůči Vaší společnosti a zda byste zjistili konečnou dlužnou částku u Vaši společnosti. Děkuji za odpověď...

Dobrý den,

nejsme přímo banka, u které si vzal dotyčný úvěr, ale pouze portál poskytující informace o bankách bankovních produktech v ČR. O jakou se jedná přesně banku?

Každopádně, byla-li pohledávka již odprodána externí společnosti mimo banku, bude třeba se domluvit přímo s touto firmou.