Jak vybrat spořicí účet pro právnické osoby bez výpovědní lhůty a s vysokým úrokem?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
7.11.2014 Spoření

Dobrý den, máme zdvořilý dotaz zda by jste nám pomohl s výběrem spořícího účtu pro právnické osoby. Naše společnost má volné prostředky, které ale nechceme vázat časově. U naší stávající banky je spořící účet 0,2 % p.a. což se nám zdá málo. Chtěli bychom spořící účet bez výpovědní lhůty, ovládanou přes internetovou aplikaci pokud možno bez vazby na běžný účet u té či oné banky Částka, kterou bychom chtěli převést je v rozpětí 2÷2,5 mil. CZK Máte nějaký TIP ? Předem děkuji a přeji hezký den S pozdravem za BERYL BK, s.r.o. Milan Rybář

Dobrý den,

doporučuji Moravský peněžní ústav - spořicí účet pro právnické osoby s aktuální sazbou 0,8%, bez výpovědní lhůty, plně ovladatelný přes internetbanking, bez dalších podmínek jako mít u nich běžný účet, atd.

Je to družstevní záložna, tedy spolu se zřízením účtu bude třeba stát se jejím členem, což znamená uhradit vratný vklad do družstva 1 000 Kč (vratný po ukončení členství). Peníze jsou zde pojištěny stejně jako v bance na 100% hodnoty do ekvivalentu 100 000 EUR, tedy zhruba do 2 750 000 Kč. Neboť je současný kurz CZK/EUR uměle nadhodnocen díky intervencím ČNB, čeká se jeho pokles v dalších letech zpět na hodnotu 25 Kč. Rozumné by tedy bylo neukládat zde více než cca 2 500 000 Kč.

Ohledně běžného účtu doporučuji prostudovat nabídku FIO Banky, která jako jediná v ČR nabízí právnickým osobám vedení účtu včetně všech tuzemských transakcí bez poplatků a dobrý internetbanking s API pro účetní SW.