Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #1672, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak zjistit adresu klienta na základě čísla účtu?

20.11.2014 Podvod

Dobry den,chtel jsem se zeptat na otazku zda u vas muzu zjistit adresu klienta podle cisla uctu. kupoval jsem notebook pres inzerat na facebooku,s uzivatelem jsem se domluvil na platbe predem,bohuzel jsem asi naletel podvodnikovi,nemam notebook ani penize,znam jen cislo uctu.diky za odpoved .Žůrek

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Jméno majitele účtu (ani jeho adresu a dalším kontaktní údaje) Vám bohužel žádná banka sdělit nemůže, neboť musí ctít bankovní tajemství. Tyto údaje je možné sdělit pouze orgánům činným v trestním či občanskoprávním řízení.

Nicméně, situace není beznadějná (byla by, kdyby jste zaplatil na poště dobírku za prázdný balík - tam se protistrana dohledává hůře a peníze se z ní dostávají ještě komplikovaněji - hraničí to s nemožností). Zde stačí zajít do banky a oznámit, že jste peníze poslal omylem na špatné číslo účtu a chcete platbu zrušit. Banka následně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud tak protistrana neučiní, bude třeba ji zažalovat pro bezdůvodné obohacení se (s tímto banka může pomoci, soudy rozhodují tyto spory velmi rychle).