Banky.cz Bankovní poradna zdarma #17, Dotaz v bankovní poradně

Odblokování rodinného domu na katastru po splacené půjčce.

Dobrý den chtěla bych vědět z jakého duvodu mi po 22letech blokujete zápis do katastru nemovitosti pujcka byla zaplacena ovšem na katastru nelze přepsat majitel děkuji

Dobrý večer,

jsme pouze informační portál o bankách, tedy zápis do katastru blokuje spíše Vaše banka, nikoliv my.

Obecně platí: po splacení úvěru jištěného zástavou (nemovitost, auto, etc.) by slušná banka měla sama od sebe požádat příslušný úřad (v tomto případě katastr) o výmaz zástavního práva. Pokud tak banka neučiní, je třeba jí to důrazně připomenout a trvat na co nejrychlejším vyřízení požadavku.

I tento méně proklientský přístup Vás může povzbudit v hledání jiné a slušnější banky.