Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1737, Dotaz na běžný bankovní účet

Je banka Ge Money Bank skutečně tak dobrá, jak tvrdí? Zjistěte, proč byste se měli zdržet přechodu až do konce článku!

9.1.2015 Běžný účet

Dobrý den,prosím vás na názor na banku Ge money bank,momentálně nabízejí odměnu 50 kč.Také všechny služby zdarma,výběry,atd.Nikde ji tady nedoporučujete,proč-jsou nějaké věci kterých se bát k njm přejit?Díky za odpověd

Dobrý den,

50 Kč získáte pouze tehdy, utratíte-li v daném měsíci platební kartou min. 5 000 Kč, což splní málokdo.

Vedení účtu zdarma je při splnění podmínky příjmu min. 10 000 Kč, což považuji za běžně splnitelné (při nesplnění podmínky platíte poplatek 149 Kč/měsíc) Nicméně v tomto vedení zdarma nemáte výběry z bankomatů cizích bank, za které budete platit nadále 40 Kč/výběr.

Toto obecně nejsou špatné podmínky a byly by velmi konkurenceschopné cca. před 5 lety, ale dnes je konkurence dál.

Equa Bank: při splnění stejné podmínky min. příjmu 10 000 Kč máte zdarma úplně vše (i včetně všech výběrů z cizích bankomatů). Pokud podmínku nesplníte, zaplatíte pouze 99 Kč/měsíc.

FIO Banka: není třeba plnit žádné podmínky a zdarma máte to samé jako u GE Money Bank, nicméně výběrů z vlastní sítě bankomatů je 10.

mBank: při splnění podmínky útrata kartou měsíčně min. 500 Kč máte zdarma to samé jako u GE Money Bank + 3 výběry z bankomatů libovolných bank. Jinak platíte 29 Kč/měsíc.

Dále jmenujme třeba ZUNO Bank a připomeňme, že zatímco GE Money Bank mění své podmínky cca 2x ročně, ostatní výše jmenované banky nabízejí stejné podmínky po několik lez beze změn.

Je tedy jen na Vás, jakou banku si zvolíte, ale jinde "dostanete za méně více" a navíc s jistotou neměnných podmínek. Odměny za útraty platební kartou vydrží obvykle bankám zhruba do konce náborové akce nových klientů (cca pár měsíců).