Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1750, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak získat účet s nižšími poplatky a dvěma platebními kartami?

13.1.2015 Běžný účet

Dobrý den. Mám Můj účet u KB.Chodí tam moje i manželova výplata,máme tam SIPO,trvalé příkazy a inkaso.Splňuji podmínky pro vedení účtu zdarma.Problém pro mě představují poslední dobou poplatky za odchozí platby zadané prostřednictvím internetového bankovnictví,které přesahují částku 100.-KČ měsíčně.Proto uvažuji o změně banky.K účtu potřebujeme dvě platební karty,nyní je máme,druhá je samozřejmě zpoplatněna.Můžete prosím poradit s výběrem vhodnějšího účtu,aby se poplatky snížily?Děkuji. Monika

Dobrý den,

doporučuji FIO Banku, kde budete mít vedení účtu komplet zdarma (včetně všech plateb a 10x výběru z bankomatů FIO Banky měsíčně) včetně druhé platební karty (toto je unikát - ostatní banky druhou kartu vždy zpoplatňují) a to vše bez jakýchkoliv podmínek obratu či jiných. Jediné za co kdy ve FIO zaplatíte jsou výběry z bankomatů jiných bank (30 Kč/výběr), ale ke každé vydané kartě máte dva výběry do začátku zdarma + další výběr zdarma je za každých utracených 4 000 Kč kartou.

Zajímavá je také nabídka Equa Bank, kde při splnění podmínky min. příjmu 10 000 Kč máte zdarma vše co u FIO + navíc ještě i výběry z bankomatů cizích bank. Vadou na kráse je ovšem absence nabídky druhé platební karty k jednomu účtu (třeba by to šlo s bankou dohodnout, ale v nabídce to standardně nemá).

Dále lze doporučit i mBank, ZUNO Bank, Air-Bank.

Těchto 5 bank lze označit jako "nejlevnější v ČR" - liší se pouze:

  • poplatky za výběry z bankomatů cizích bank, resp. podmínkami, kdy lze získat i tyto výběry zdarma
  • možnostmi a poplatky za vydání druhé platební karty ke stejnému účtu (někdo to má zdarma, někdo za poplatek a někdo to nenabízí vůbec)