Jak pomoci méně pohyblivým osobám získat informace o finančních službách?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 1962: Děkuji za informaci, jedná se o moji sestru, která bydlí v Ostravě Porubě, je méně pohyblivá a nemá Internet. Proto mne požádala, abych se na to někde zeptala. Já bydlím v Praze. Samozřejmě má mobil. Poskytnou jí vaši operátoři radu? Ráda jí vaše telefonní číslo předám. Sama se ale dostavit osobně nemůže. Přeji pěkný den. Marie Jiříčková

Dobrý den,

naši operátoři jsou Vám samozřejmě k dispozici, ale obávám se, že nic více než již bylo zmíněno v odpovědi níže poradit nelze. Stručně to lze shrnout takto:

  • žádná banka Vaší sestře nepůjčí, neboť by to neměla z čeho splácet
  • nebankovní poskytovatelé půjček by ji půjčili rádi, ale zároveň by ji velmi rychle připravili o střechu nad hlavou
  • možným řešením je dům prodat a třeba se i přestěhovat do menšího (ale neumím si představit, jak si toto organizuje osamocený senior v pokročilém věku - to by možná napáchalo více škody než užitku)

Ať tak či onak, bez pomoci rodiny to nepůjde. Osamocený senior s drahou nemovitostí je přímo ideálním kandidátem na podvody všeho druhu. Jakýkoliv takto závažný úkon (prodej nemovitosti, úvěry, stěhování) prováděný bez asistence rodiny skončí spíše špatně.