Jak vybrat banku pro studenta se SEPA platbami a výběrem z bankomatů zdarma?

22.9.2015 Běžný účet

Dobry den, poprosil by som o radu s vyberom banky. Som obcan SR, prisiel som do CR za studiom, cize som studentom VS este 2 roky. Popri skole som zamestnany v ceskej spolocnosti a zaroven dostavam mesacne peniaze v eurach od rodicov zo slovenskej banky. Od uctu teda pozadujem: - Vedenie uctu zdarma - Prichodzia SEPA platba v EUR zdarma alebo co najmensi poplatok (slovenskyu ucet je v mBank) - Vyber z bankomatov v CR zdarma (pripadne vyber z inych bankomatov zdarma) - SMS notifikacie o platbách co najlacnejsie (30+- SMSiek mesacne) Dakujem pekne. S pozdravom Pavol

Dobrý den,

doporučuji Equa Bank. Zde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně výběrů z bankomatů všech bank). Jediný poplatek je za příchozí SEPA platbu 9 Kč. Alternativně lze doporučit i Fio Banku, která má platební styk ČR-SR zdarma, ale platí se zde za výběry z bankomatů cizích bank (jinak opět vše ostatní bez poplatku a podmínek).

SMS notifikace jsou v dnešní době již poměrně zbytečné (alespoň jednou denně se k internetu dostanete), tedy zde doporučuji se bez nich obejít, protože se za ně platí u všech bank a ne málo.