Jak bezpečně poskytnout bankovní údaje hotelu v Rumunsku přes e-mail?

19.10.2015 Platba

Dobrý den, hotel v Rumunsku pro mě chce k rezervaci kompletní bankovní údaje na pre-authorisation (domluva je, že budu platit cash až na místě). Mohu jim bez rizika vypsat vše včetně č. účtu a CVC kódu do e mailu?? děkuji za rychlou odpově´d

Dobrý den,

řada hotelů vyžaduje pro rezervaci data z  kreditní karty (číslo karty, datum expirace a CVC kód). Je to forma zálohy - když nepřijedete, strhnou si storno poplatek (tyto tři informace jsou pro ně dostatečné, aby platbu autorizovali). Číslo účtu je nadbytečná informace, tu nepotřebují.

S těmito informacemi jsou samozřejmě schopni také Vám kompletně "vyluxovat" účet/kartu. U slušného a prověřeného hotelu je riziko blízké nule. Nicméně v případě méně známého a zapadlého hotelu může být riziko zneužití vyšší (individuální pochybení jednotlivce, atd.).