1) Jak refinancovat úvěr a snížit splátky? 2) Jak získat hypotéku přes registrační záznam a s nízkým příjmem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.10.2015 Půjčka

Dobry den, potrebovala bych poradit. 1\ V srpnu jsem konsolidovala uvery, potrebovala jsem jeste tricet tisic. Celkovy uver je 323984 kc. Splatka je 6317 plus 505 kc. Zaplatim celkem 533783 kc, coz je moc,jsem u ceske sporitelny. Bylo by mozne uver refinancovat a i snizit splatky? 2\ Take bych si chtela vzit hypoteku, je mi 44 let plat cca 16000 kc, manzel 52 let,plat cca 11500 kc, splaci 1500 kc u cofidis - jeste cca 20000 kc. Bohuzel manzel je v registru ,je to vic jak 3 roky Syn 16 let. Je nejaka moznost? Dekuji

Dobrý den,

Česká spořitelna má poměrně drahé úvěry, levnější půjčku (324 000 Kč na 7 let) pořídíte např. u Air Bank (RPSN 8,2%, splátka 5 663 Kč, celkem zaplatíte 405 000 Kč) či Equa Bank (RPSN 11,46%, splátka 5 531 Kč, celkem zaplatíte 464 000 Kč).

Na dalších 30 000 Kč či hypotéku doporučuji zapomenout - již nyní jste na naprosté hranici svých možností splácet. Navíc s dítětem a manželem v registrech - otázkou je, jestli jiné banky budou vůbec ochotny refinancovat stávajících 324 000 Kč (je to na hraně). Ale peníze navíc Vám již nikdo nepůjčí.

Jak jste psala, je Vám 44 let. Současné dluhy doplatíte nejdříve za 7 let, to Vám bude 51 let. Do důchodu zhruba 15 let - toto období bych doporučil věnovat velmi usilovné tvorbě úspor na penzi. Když si budete dávat stranou 5 000 Kč měsíčně na spořící účet (což je o něco méně než teď splácíte), našetříte do důchodu zhruba necelý milion korun a budete mít bezstarostnou penzi. Naopak další půjčky, to by byla cesta to pekel.