Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2565, Úschova peněz při prodeji

Úschova peněz při prodeji, Reality

Sjednejte si hypotéku online
2.3.2016 Reality

Dobrý den, prodávám byt v osobním vlastnictví a makléř mi předložil smlouvu, kde při hodnotě bytu 1.700.000,- Kč. je vypočítána úschova 80.000,- Kč a daň z nabytí nem. věcí 68.000,-. Snažila jsem se zjistit jak vysoká může být hodnota úschovy a tato výše se mi zdá vysoká. Je to můj pohled laika, který si načetl některé informace o úschově. Děkuji velmi za odpověď.

Dobrý den,

první pravidlo při koupi/prodeji nemovitosti zní - vyvarujte se realitních makléřů. Stejně byste musela všechny smlouvy a návrhy (jako třeba nyní) konzultovat s právníkem. Realitní makléř může odborně zabezpečit prohlídky nemovitostí (že bude v danou chvíli na daném místě a provede bytem zájemce) a inzerci na realitních serverech (pro jednotlivce je to drahé, realitky mají hromadné slevy), ale to je asi tak vše. Sepsání smluv (aby byly výhodné pro všechny zúčastněné) je úkol pro notáře či advokáta (jinak bude smlouva výhodná leda tak pro realitku). Navíc ušetříte nemalé peníze za provizi realitce.

Prostudujte naše články Prodej nemovitosti 1 a Prodej nemovitosti 2

Sepsání kupní smlouvy včetně smlouvy o úschově peněz (včetně samotné úschovy peněz) vyjde u notáře pro částku 1,7 mil. Kč do 9 000 Kč all inclusive (všichni notáři se řídí obecným tarifem, tedy u všech to bude stát podobně). To je rozdíl oproti provizi realitce, kterou si Váš makléř stanovil na 80 000 Kč.