Exekuce manžela blokuje můj běžný účet - Jak dlouho to potrvá a proč exekutor nevyzvedá peníze?

Dobrý den, už deset měsíců mám zablokovaný běžný účet. Je to kvůli exekuci, která je vydána na manžela. S manželem jsme skoro stejnou dobu v rozvodovém řízení. Na běžném účtě je celá dlužná částka, přesto se s ní nic neděje. Exekutor se mnou odmítá mluvit, protože exekuce není vedena na mě. Jak dlouho mi může takto exekutor blokovat účet? A proč si ty peníze nevezme? Děkuji za odpověď. K.

Dobrý den,

dokud nejste s manželem definitivně rozvedena, ručíte za dluhy společně a nerozlučně (probíhající rozvodové řízení na to nemá vliv). Exekutor účet blokuje pravděpodobně proto, že si myslí, že by na něj manžel mohl odklánět své peníze (jiný důvod mě nenapadá, pokud Vaše peníze nechce použít pro úmor dluhu - i když je to samozřejmě divné, když se rozvádíte).

Doporučuji podat k soudu vylučovací žalobu na peníze na Vašem účtu (že Váš účet je skutečně Váš a manžel na něm nemá žádné peníze). Také zkuste soud přesvědčit o tom, že dluh si vzal manžel bez Vašeho vědomí a Vy s tím nemáte nic společného. Třeba se Vám těmito dvě kroky podaří nejen odblokovat účet, ale do budoucna (po rozvodu) vyváznout z exekuce manžela.