Investiční fond Sporobond - Je čas vybrat peníze a hledat jinou možnost?

Investice se zhodnocením až 12%
18.3.2016 Akcie a investice

Dobrý večer, chci se poptat jak je to s investičním fondem Sporobond. Je pravda, že teď se nebude vyplácet nechat v něm uložené peníze? Pokud to je pravda, prosím poraďte zda mám z něj peníze vybrat hned jednorázově a dát je do jiné podobného fondu. A když tak do jakého? Děkuji Kučerová

Dobrý den,

tyto fondy se obecně velmi nevyplácejí, neboť poplatek za jejich správu je přímo astronomický (na přepážce Vám jen ukazují zázračná procenta výnosu v líbivém prospektu, ale o poplatcích nic).

Sporobond je otevřený podílový fond (možno kdykoliv vystoupit), který investuje do dluhopisů (státní, podnikové) na globální (celosvětové) úrovni. Tedy bude méně rizikový a s malým výnosem (oproti např. akciovým fondům). Cena peněz strmě padá, s tím jdou dolů i úroky z dluhopisů, tedy výnos skutečně nebude nic moc. Možná Vás tedy někdo láká na akciové fondy. Jenže tam zas hrozí přehřátí a cenové bubliny.

Ohledně investic bych to viděl takto:

1) jsem poučený investor, finance mám v malíčku => investuji osobně na kapitálových trzích (bez fondů)

2) jsem laik, který kapitálovým trhům nerozumí => neinvestuji vůbec a peníze mám na spořících účtech a termínovaných vkladech (fondy jsou tzv. poradci doporučovány jako varianta pro laiky, ale s těmi poplatky se to vyplatí leda bance - klientům vůbec)