Může být dluh promlčen a kdo platí soudní výlohy? Výklad a odpovědi na dotaz č. 2636

Pokračování dotazu č. 2636: Dobrý den, děkuji za odpověď, ale ještě by mě zajímalo, zda může být dluh promlčen? Kdo platí soudní výlohy zda ten kdo podá žádost k soudu, nebo věřitel? Ještě doplňuji, že peníze jsem půjčili spolu s manželkou, ne syn. Půjčili jsme ne najednou, ale postupně a to 3.1.2013, 18.1.2013, a 9.5.2013. Bývalá snacha nám podepsala uznání dluhu 17.1.2015 Na papíře je uvedeno jméno a adresa snachy a její podpis. Dále je uvedeno jméno mé a manželky s našimi podpisy. Děkuji za odpověď Kučera

Dobrý den,

náklady na soudní řízení platí za všechny zúčastněné vždy strana, které spor prohraje. Tedy v tomto případě dlužník. Ano, dluh může být promlčen - NOZ stanovuje promlčecí lhůtu 10 let od momentu podpisu uznání dluhu. Doporučuji dluh začít vymáhat co nejdříve (nejprve předžalobní výzva, potom soud) - dluhy se prostě platit mají.