Jak poslat platbu na Slovensko bez zřizování účtu? Zjistěte, jak poslat 30 € složenkou a zajistěte, aby příjemce dostal celou částku. Jak pracovat s kódy úhrady poplatků (our, sha) a zjistit BIC?

8.4.2016 Platba

Pokračování dotazu č. 2675: Včera jste mi zodpověděli dotaz jak mám poslat 30 € na Slovensko s tím, že bych musela mít zřízený účet. Ten ale nemám a je nesmysl, abych si ho kvůli jedné přeshraniční platbě zaváděla. Na poště mi sdělili, že to mohu poslat složenkou (eurogiro), ale nevím, co mám udělat, aby příjemce dostal celých 30 €. Nevím si rady s těmi kódy úhrady poplatků (our, sha). Mají mi poslat balíček a v ceně 30 € je zahrnuto už i poštovné. Znamená to, že k sumě 30 € mám přidat další peníze za nějaké poplatky, aby jim určitě těch 30 zbylo? Nejsem z toho vůbec moudrá a to ještě nevím, jak zjistím BIC, protože mi ho nesdělili. Prosím o pomoc a předem děkuji.

Dobrý den,

jen tak ze zvědavosti, jak se v dnešní době žije bez běžné účtu?

Důchod přebíráte v hotovosti, s každou složenkou musíte na poštu (a platíte 22 Kč), přenášíte u sebe a uchováváte doma větší hotovost, čímž zvyšujete riziko přepadení/krádeže...není to zbytečné? Účet od Fio banky je zcela zdarma a bez podmínek. Všechny složenky bez poplatků a fronty na poště, peníze bezpečně uložené v bance (všechny vklady jsou pojištěny ze zákona proti krachu až do 2,7 mil. Kč) a mnoho dalších výhod a pohodlí.

Za platbu na Slovensko přes poštu zaplatíte 50 Kč, u Fio banky zdarma. Účet Vám otevřou na pobočce během 10 minut. Pokud se Vám nechce na pobočku, banka za Vámi pošle kurýra s podpisem smlouvy až domů - opět zdarma. Skutečně není nad čím váhat. Nemít běžný účet je to samé jako odmítat automatickou pračku a prát na valše - není pro to jediný důvod.

Jinak: pošlete přesně 30 EUR, volte SHA a poplatky na straně příjemce jsou věcí příjemce, to Vy řešit nemusíte/o to se Vaše platba neponíží (mají-li účet u rozumné banky, mají to bez poplatků).

Ať tak či onak držím palce.