Ukázkový podvod, Podvod

21.4.2016 Podvod

Dobrý den, měla bych obdržet velkou finanční částku, jako dědictví z Toga, již jsem dodala tamní bance Stanbic bank PLC potřebné doklady. Banka po mě chce aktivační poplatek ve výši 850 dolarů a mám jej poslat prostředníctvím Western Union. Jednak nevím, jak peníze poslat, nemám žádný účet, a protože, momentálně nemám žádné úspory, potřebovala bych si je co nejdříve půjčit (okamžitě). Myslím tím půjčku bez poplatků, registru a ručitele. Můžete mi pomoci ? Děkuji Hanlová

Dobrý den,

letos Apríla už bylo, to píšete pozdě :)

Opravdu Vás žádné dědictví nečeká - podvodníci se z Vás jen snaží vytáhnout oněch 850 dolarů (tedy zhruba 20 000 Kč). K tomu vytvořili dokonalý klam - email o dědictví, email od neexistující banky, možná webové stránky neexistující banky, atd. Za tímto vším sedí parta podvodníků, situovaných nejčastěji v Africe či Jižní Americe. Po té, co byste jim poslal peníze, tak by si řekli o další pod jinou záminkou (daně, cla, jiné poplatky) - takhle by z Vás tahali peníze tak dlouho, dokud byste byla ochotna platit.

Ohledně půjčky, nezaměstnanému těžko může někdo solidně půjčit - z čeho byste to splácela? Ručitel není třeba, ale příjem ze zaměstnání ano. Banky se samozřejmě do registrů dlužníků dívají, bez toho to nejde. Vžijte se do role banky - Vy byste půjčila své peníze někomu, kdo nemá příjem ze zaměstnání (tedy by Vám to neměl z čeho splatit) či koho byste neprolustrovala v registrech? (pak je vysoké riziko, že půjčujete neplatiči, který Vám to nikdy nevrátí) Všechny ty reklamy od nebankovních společností v časopisech či na pouličním výlepu "půjčíme všem, nic nás nezajímá" - toto všechno je podvod - peníze Vám sice půjčí, ale pak budou dělat vše pro to, abyste dluh nemohla splatit, což povede k propadnutí veškerého majetku či doživotním exekucím i na sociální dávky a důchod.